Strona główna 0_Slider Charytatywny piknik dla 21-letniej Justyny już w ten weekend! Cały czas trwa...

Charytatywny piknik dla 21-letniej Justyny już w ten weekend! Cały czas trwa też zbiórka

0

Dramatyczna historia 21-latki z Marcinowic poruszyła serca tysięcy ludzi. W błyskawicznym tempie udało się zebrać ponad pół miliona złotych na ratujące życie operacje usunięcia guzów mózgu w klinice w Hannoverze. U Justyny Ciok wykryto jednak kolejne ognisko choroby, tym razem w rdzeniu kręgowym. Konieczne jest dalsze leczenie bardzo kosztowną, nowatorską metodą. Ogłoszono zbiórkę środków na ten cel. Ruszyły również przygotowania do dwóch charytatywnych festynów. Pierwszy z nich już w ten weekend!

Justyna zachorowała jako szesnastolatka. Przeszła liczne operacje, ale w tym roku lekarze w Polsce bezradnie rozłożyli ręce, gdy guzy znów odrosły. Nadzieja była w Niemczech. Środki na operacje udało się zebrać dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców gminy Marcinowice i powiatu świdnickiego. – Leczenie w klinice INI w Hanowerze polegało na usunięciu kilku, zagrażających życiu mojego dziecka, guzów w mózgu. Były to dwie, kilkunastogodzinne, bardzo skomplikowane operacje, które wykonano tydzień po tygodniu – wyjaśniał ojciec 21-latki. Dramat jednak się nie skończył. Lekarze odkryli bowiem kolejne ognisko choroby, tym razem w rdzeniu kręgowym.

Prof. Madjid Samii zaproponował Justynce bardzo nowatorską i wybiegającą w przyszłość medycyny onkologicznej metodę leczenia genetycznego, która daje jej szansę nawet na całkowite wyleczenie z tej okropnej choroby. Czasu mamy bardzo mało, ale wierzę mocno w to, że się uda, bo już raz cudownie się udało. Prosimy Was o kolejny wspaniały gest, o wsparcie finansowe bardzo kosztownego leczenia – zaapelował Mariusz Ciok. Koszt takiej operacji wynosi około miliona euro. Dokładna kwota zostanie podana niezwłocznie po opracowaniu metody leczenia przez międzynarodowy zespół lekarzy. Nezależnie od tego ogłoszono kolejną zbiórkę na leczenie 21-latki, w ramach której udało się dotychczas zebrać ponad 149 tys. złotych.

Justynę będzie można również wesprzeć podczas dwóch imprez charytatywnych. Pierwsza z nich odbędzie się 5 września na boisku sportowym w Bystrzycy Górnej. Podczas pikniku w szczytnym celu wystąpią: Mirek “Kolah” Kolczyk, kwartet tenorów LeonVoci, Joanna Trembicka oraz Zespół Pieśni i Tańca “Bystrzyca”. W programie wydarzenia przewidziano m.in. spotkanie z Marzeną Kotowską z programu “Królowie Życia”, pokazy starych samochodów i motocykli, jak również licytacje. – Nie zabraknie także stoisk z regionalnymi potrawami, domowym ciastem, grilla, zimnych napojów. Już teraz zarezerwujcie swój czas! Zaproście bliskich, znajomych, przyjaciół! Nie może Was zabraknąć! – zachęcają organizatorzy. Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Druga charytatywna akcja dla Justyny odbędzie się 19 września w Szczepanowie (gm. Marcinowice). Obecnie trwają przygotowaniu do festynu. Tradycyjnie potrzebne będą gadżety na licytację, ciasta, stoiska z przekąskami. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

/opr. mn/