Strona główna 0_Slider Zielona strona Świdnicy. Spacerem po parku Ułanów i parku Kanonierów

Zielona strona Świdnicy. Spacerem po parku Ułanów i parku Kanonierów [FOTO]

0

Chociaż daleko im do bycia największymi terenami zielonymi w Świdnicy – ich łączna powierzchnia wynosi raptem tyle, co połowa parku im. Sikorskiego – park Kanonierów oraz park Ułanów cieszą się niezmienną popularnością wśród spacerowiczów, biegaczy, czy rowerzystów.

Park Kanonierów o powierzchni 1,58 ha znajduje się pomiędzy ul. Kanonierską, Łukasińskiego, Jagiellońską i linią kolejową. Na obszarze parku rośnie dużo starych dębów szypułkowych (obwód pni wielu drzew przekracza 300 cm). Drzewostan parku budują przede wszystkim dęby szypułkowe, z niewielką domieszką lipy drobnolistnej.

Park Ułanów o powierzchni 2,56 ha usytuowany jest pomiędzy ul. Łukasińskiego, Gdyńską, Parkową i Saperów. W drzewostanie dominuje dąb szypułkowy, lipa drobnolistna z małą domieszką klonu pospolitego i robinii akacjowej.

W 2016 roku w obu parkach przeprowadzone zostały prace remontowe związane z budową alejek. Na ten cel przeznaczono 260 tys. zł. W parkach usytuowano również 30 nowych ławek oraz 30 koszy na śmieci, na których zakup i montaż trafiło 52 tys. zł.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułOd września rusza miejska komunikacja w gminie Strzegom
Następny artykuł631 nowych zakażeń w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie?