Strona główna Temat dnia Wyjątkowe i nowoczesne żyrandole do salonu, dopełnienie Twojego wnętrza

Wyjątkowe i nowoczesne żyrandole do salonu, dopełnienie Twojego wnętrza

0
Nowoczesne żyrandole do salonu – zdecydowane punkty w wystroju każdego wnętrza. Jest to oświetlenie złożone z kilku lub nawet kilkunastu żarówek, osłoniętych przez dekoracyjne klosze. W szczególności mieszkania o wysokich sufitach oraz domy dwu- lub kilkupoziomowe mogą skorzystać z ponadczasowego stylu tego typu oświetlenia. Doradzamy jaki model najlepiej sprawdzi się w danej przestrzeni.

Żyrandole były wykorzystywane do oświetlania izb i reprezentacyjnych pomieszczeń już od czasów średniowiecza. Były kojarzone przede wszystkim z domami ludzi zamożnych, którzy stosowali je do oświetlenia wnętrz swoich domów na czas wizyty gości, podczas przyjęć i ważnych uroczystości. Przez wieki sztuka tworzenia żyrandoli rozwinęła się na tyle, że urosła do rangi szanowanego rzemiosła. Z tego powodu żyrandole – oświetlone przy pomocy świec, gazu, a wreszcie żarówek – zostały uznane za ekskluzywny element wyposażenia, cieszący się niesłabnącą popularnością aż do teraz. Obecnie jest to oświetlenie stosowane szczególnie chętnie we wnętrzach hotelowych, salach widowiskowych, restauracjach oraz domach prywatnych. Żyrandole nowoczesne, proponowane przez markę Gie El, odznacza lekka, geometryczna forma, a także oryginalne podejście do standardowo wykorzystywanych materiałów – takich jak metal i szkło. Sprawdź w jaki sposób możesz zakomponować żyrandol również w przestrzeni Twojego mieszkania.

Żyrandole – Jaki wybrać i jak go dopasować?
Duże żyrandole o skomplikowanej budowie kojarzą się zwykle z wysokimi klatkami schodowymi, jak np. w hotelowym lobby lub foyer w teatrze czy operze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby tego typu oświetlenie znalazło zastosowanie również w domu lub mieszkaniu. Wszystko co jest potrzebne, to odpowiednia ilość przestrzeni i kilka dobrych pomysłów.

Dobierając żyrandole do salonu warto brać pod uwagę wysokość danego pomieszczenia. Może się okazać, że większy model okaże się zbyt duży lub długi. W większości mieszkań sufit zawieszony jest na wysokości do 3 metrów, dlatego też żyrandol powinien współgrać z proporcjami lokalu – mniejsze i lżejsze warianty, np. w jasnych odcieniach, ze szklanymi kloszami sprawdzą się najlepiej w przypadku niższych pomieszczeń. Wysokie klatki schodowe oraz mieszkania dwupoziomowe, oferują znacznie więcej wolnej przestrzeni, co daje znakomitą okazję do tego aby połączyć parter oraz piętro (lub antresolę) wykorzystując do tego żyrandol o lekkiej i nowoczesnej konstrukcji.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że oryginalna forma może zdominować aranżację wnętrza. Żyrandole stanowią mocne punkty w przestrzeni mieszkania, dlatego też muszą współgrać z resztą wystroju. W tym przypadku im prościej, tym lepiej – lekki model o nowoczesnym charakterze można dopasować do aranżacji w różnych stylach.

Nowoczesne żyrandole do salonu w roli głównej dekoracji
Nowoczesne żyrandole do salonu mogą być skonstruowane podobnie jak zwykłe lampy wiszące – z tą jednak różnicą, że zamiast jednego lub dwóch źródeł światła, składa się na nie nawet do kilkunastu. Dzięki temu przestrzeń jest praktycznie doświetlona, staje się funkcjonalna, a do tego może zachwycać wykorzystaniem niecodziennych rozwiązań.

Projekty marki Gie El czerpią z tradycyjnej formy żyrandoli, uzupełniając ją jednak o oryginalne pomysły, które przenoszą ten typ oświetlenia wprost w XXI wiek. Lekkie klosze, inspirowane japońska sztuką origami, sprawdzają się znakomicie we wnętrzach o nowoczesnym, minimalistycznym charakterze. Co więcej, rozproszenie oświetlenia daje niepowtarzalną grę świateł i cieni, która wprowadza do salonu czy jadalni jedyny w swoim rodzaju klimat. W ciągu dnia żyrandole przywodzą na myśl dzieła sztuki wyciągnięte z galerii sztuki nowoczesnej, a z kolei po zapadnięciu zmroku funkcjonalnie oświetlają przestrzeń. Nowatorskie podejście do wystroju wnętrz połączone z zamiłowaniem do wysokiej jakości designu i ponadczasowej elegancji, daje znakomicie zaprojektowane oświetlenie dla Twojego domu.

/Artykuł sponsorowany/