Strona główna 112 Po pijaku wsiadł za kierownicę. Miał blisko 1,5 promila

Po pijaku wsiadł za kierownicę. Miał blisko 1,5 promila

0

Na terenie gminy Świdnica policjanci zatrzymali 31-latka, który kierował autem mając blisko 1,5 promila. Od mężczyzny nie tylko wyczuwalna była woń alkoholu, ale miał on również problemy z mówieniem.

zdjęcie ilustracyjne

Policjanci wydziału ruchu drogowego, pełniąc służbę na terenie gminy Świdnica, zatrzymali do kontroli kierującego VW Sharan. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu 31-latka do kontroli drogowej policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu, ponadto mężczyzna miał utrudnioną mowę. Badanie alkomatem wykazało, że ma on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Mężczyzna teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. – Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/