Strona główna 112 Wspinali się po rynnie. Strażnicy szukają „amatorów mocnych wrażeń”

Wspinali się po rynnie. Strażnicy szukają „amatorów mocnych wrażeń”

0

13 sierpnia o godzinie 14.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch chłopców w wieku około 10-12 lat, którzy po rynnie wspinali się na wysokość drugiej kondygnacji budynku przy ulicy Bolesława Śmiałego.

Zgłoszenie wydawało się dość nieprawdopodobne, jednak zgłaszający wyjaśnił, że elewacja budynku ma wgłębienia, po których z łatwością można się wspinać. Mężczyzna twierdził, że dzieci nie po raz pierwszy urządziły sobie taką zabawę. Tym razem udało mu się sfotografować wyczyny młodzieńców. Na miejsce natychmiast skierowano radiowóz straży miejskiej. Amatorzy mocnych wrażeń uciekli jednak z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem patrolu – relacjonuje Edward Świątkowski, kierownik prewencji świdnickiej straży.

–  Upadek z wysokości drugiej kondygnacji grozi co najmniej ciężkimi obrażeniami. Straż miejska prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające w celu ustalenia danych personalnych dwóch chłopców. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia o skontaktowanie się z Komendą Straży Miejskiej w Świdnicy tel. 74 818 57 35 – dodaje Świątkowski.

/SM Świdnica, opr. mn/

zdjęcia autorstwa zgłaszającego udostępnione przez Straż Miejską w Świdnicy

Poprzedni artykułKolejne budynki w świdnickim śródmieściu odzyskają blask [FOTO]
Następny artykułJastrzębie spisały się najlepiej