Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Wielkie serce na nakrętki stanęło w Grodziszczu

Wielkie serce na nakrętki stanęło w Grodziszczu

1

Gmina Świdnica doczekała się drugiego czerwonego serca na nakrętki. Metalowy kosz w piątek stanął przy Szkole Podstawowej w Grodziszczu. Dochód ze sprzedaży wrzuconych do niego plastikowych nakrętek zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację dzieci.

Mieszkańcy kolejnego sołectwa będą zbierać plastikowe nakrętki do specjalnego pojemnika, by w ten sposób wesprzeć w leczeniu chore dzieci. Serce ustawione zostało na terenie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Grodziszczu – poinformował Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a następnie wypłacają pieniądze na cele charytatywne. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów. Ich zbieranie znacząco ułatwiło pojawienie się metalowych koszy w kształcie serca, które można napełniać wszelkimi plastikowymi nakrętkami, bez względu na kształt czy kolor, o każdej porze dnia i nocy. Ważne, by nie wrzucać do niego innych przedmiotów. “Nakrętkowe serca” szybko zyskały na popularności i w samym powiecie świdnickim stanęły dotychczas w Świdnicy, Strzegomiu, Żarowie, Kalnie oraz Słotwinie.

/GOKSiR Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułLikwidacja stanowisk kierowniczych i reorganizacja w żarowskim magistracie. „Oszczędności postanowiliśmy zacząć od siebie”
Następny artykułBędzie się działo… Początek września pod znakiem rajdowych emocji!