Strona główna 0_Slider To będzie gratka dla fanów sportów sylwetkowych. We wrześniu jubileuszowa Kamienna Rzeźba!

To będzie gratka dla fanów sportów sylwetkowych. We wrześniu jubileuszowa Kamienna Rzeźba!

0

Na 6 września zaplanowano kolejną – dziesiątą już i jubileuszową edycję niezwykle prestiżowych Ogólnopolskich Zawodów w Kulturystyce i Fitness Kamienna Rzeźba 2020. Impreza odbywająca się pod honorowym patronatem burmistrza Strzegomia odbędzie się na terenie miejscowej hali sportowo-widowiskowej. 

Dzień wcześniej w godzinach 16.00 – 19.00 nastąpi weryfikacja uczestników i będzie ona prowadzona w miejscu zawodów (hala ul. Mickiewicza 2). Start imprezy w niedzielę, 6 września od godz. 10.00. Jak zawsze można spodziewać się świetnej frekwencji i wysokiego poziomu sportowego. Wydarzenie organizowane będzie przez Klub Sportowy Start Strzegom.

Tak było w 2019 roku…

Poczynania uczestników podczas poprzedniej edycji bacznie śledził trener kadry Polski bowiem strzegomskie zawody były jednocześnie eliminacjami do biało-czerwonej reprezentacji na prestiżową imprezę Arnold Classic Europe w Barcelonie. Celem imprezy, która odbyła się w niedzielę, 8 września w Strzegomiu była popularyzacja kulturystyki jako jednej z form aktywności fizycznej, a także wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach. Na terenie hali sportowej strzegomskiego OSiR-u kibicom zaprezentowały się zarówno panie, jak i panowie. Zawody przeprowadzone zostały w następujących kategoriach: Kulturystyka klasyczna mężczyzn – open, Classic Physique – open, Kulturystyka mężczyzn do 90 kg, Kulturystyka mężczyzn +90 kg, Kulturystyka juniorów – open, Kulturystyka weteranów open, Fitness plażowe mężczyzn – open, Fitness plażowe atletyczne mężczyzn – open, Fitness plażowe juniorów – open, Fitness sylwetkowe kobiet – open, Bikini fitness kobiet – open i Wellness Fitness kobiet – open. O prestiżu imprezy świadczył fakt, iż Kamienna Rzeźba 2019 była jednocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na Arnold Classic Europe w Barcelonie (20-22 września). Z eliminacji zwolnieni byli jedynie zawodnicy, którzy w pierwszej połowie roku zdobyli medal na Mistrzostwach Europy lub weszli do pierwszej trójki na jednej z imprez z cyklu Diamond Cup.

/MDvR/

Poprzedni artykułWysoko przegrywamy ze Ślęzą po przedziwnym spotkaniu [FOTO, VIDEO]
Następny artykuł581 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie świdnickim?