Strona główna 112 Telefon ukryty w kremie. Udaremniona próba przemytu na teren aresztu

Telefon ukryty w kremie. Udaremniona próba przemytu na teren aresztu

0

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Świdnicy ujawnili telefon komórkowy, wraz z zegarkiem i kartą SIM, który usiłowano przemycić jednemu z osadzonych, ukrywając go w kremie.

Przedmiot niedozwolony został wykryty w trakcie kontroli przesyłki za pomocą urządzenia rentgenowskiego służącego do prześwietlania różnego rodzaju przedmiotów i bagaży. Telefon był zatopiony w kremie i zamknięty w opakowaniu sprawiającym wrażenie oryginalnego – mówi kpt. Bartłomiej Perlak, rzecznik świdnickiego Aresztu Śledczego.

Wykorzystanie urządzenia rentgenowskiego jest standardowym działaniem funkcjonariuszy jednostki, co w znacznym stopniu przyczynia się do wykrywania przedmiotów niedozwolonych, w tym głównie narkotyków. Podobne działania są podejmowane każdego dnia i mają służyć zapewnianiu pełnego bezpieczeństwa jednostce – tłumaczy Perlak.

Jak dodaje, zgodnie z art. 110a §4 kodeksu karnego wykonawczego, skazany nie może posiadać, poza depozytem, środków łączności oraz przedmiotów i dokumentów, które mogą stanowić zagrożenie dla porządku lub bezpieczeństwa w zakładzie karnym.

/Areszt Śledczy w Świdnicy, opr. mn/