Strona główna 0_Slider Świdniczanin z tytułem mistrza świata, tym razem w wersji online…(!)

Świdniczanin z tytułem mistrza świata, tym razem w wersji online…(!)

0

Świdniczanin, Jurek Brzostowski zdobył kolejny tytuł mistrza świata, ale teraz federacji International Taekwondo Federation HQ Korea oraz Unified International Taekwondo Federation. Zawody w tym roku odbyły się w niecodziennych warunkach. Ze względu na pandemię Covid-19 zorganizowano je online.

(FOTO – archiwum: FB Jurka Brzostowskiego)

Jurek Brzostowski do swojej bogatej kolekcji mistrzowskich tytułów dołożył w tym roku kolejny. Tegoroczny jest szczególny, ponieważ tradycyjna rywalizacja z tatami przeniosła się do Internetu. Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem I Otwarte Mistrzostwa Świata w sportach walki zostały zorganizowane online. Ich organizatorem był Wojciech Dolny (IX dan taekwondo z Polski), który jest przedstawicielem federacji International Taekwondo Federation Hq Korea oraz Unified International Taekwondo Federation. W mistrzostwach wzięli udział różni przedstawiciele sportów walki z całego świata. Każdy zawodnik miał za zadanie w terminie od 5 do 20 maja 2020 r. nagrać film w którym ukazana była aktualna data (przykładowo z gazety) oraz wykonać dowolną formę tradycyjną, czyli układ ruchów, kopnięć, bloków i uderzeń ręcznych w odpowiedniej kolejności, zgodnie z tradycyjną techniką. Całość oceniana była przez międzynarodową komisję sędziowską. W sumie do organizatora zostało przesłanych 347 filmów, które zostały uszeregowane według wieku oraz stopnia szkoleniowego (koloru pasa) zawodnika. Jurek Brzostowski wystartował w konkurencji seniorów czarnych pasów i zdobył pierwsze miejsce.

Dla wielu zawodników formuła w jakiej odbyły się zawody była nowością. Mimo tego poziom był naprawdę wysoki, szczególnie pod względem technicznym. Nie było miejsca na jakiekolwiek błędy. Każdy układ musiał być dopracowany do ostatniego ciosu. Dodatkowym utrudnieniem były również egzaminy końcowe, jakie w tym czym czasie odbywały się na AWF. Cieszę się, że sędziowie docenili przesłany przeze mnie film, bo włożyłem w jego przygotowanie wiele wysiłku – mówi Jurek Brzostowski.

Świdniczanin niedawno obronił swoją prace magisterską na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, gdzie ukończył kierunek sport, specjalność organizacja i zarządzanie sportem. Swoją przyszłość oraz karierę zawodową chce związać z rodzinnym miastem. – Po 5 latach w Poznaniu, pomimo propozycji pozostania na uczelni, postanowiłem wrócić do rodzinnego miasta – Świdnicy. Planuję rozpowszechniać aktywność fizyczną w naszym regionie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, zachęcać do sportu oraz ruchu i zdrowego stylu życia. Nie chcę zdradzać konkretnych planów, aby nie zapeszać, ale dowiecie się o nich w najbliższej przyszłości – mówi Jurek Brzostowski.

/UM Świdnica/

Poprzedni artykułDuże zainteresowanie bonami turystycznymi. ZUS ostrzega przed oszustami
Następny artykułSystem rezerwacji w kręgielni i na bowling – czemu warto?