Strona główna 0_Slider Świdnicki policjant nagrodzony. Pomógł przejąć narkotyki o wartości miliona złotych

Świdnicki policjant nagrodzony. Pomógł przejąć narkotyki o wartości miliona złotych

8

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy jako jeden z siedmiu w całym kraju został wyróżniony nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ze względu na charakter pracy nagrodzonego funkcjonariusza nie można ujawniać jego wizerunku. Na zdjęciu komendant KPP Andrzej Dobies podczas wręczania nagrody. Fot. KPP w Świdnicy

Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy mł. insp. Andrzej Dobies wręczył wyróżnienie funkcjonariuszowi, ponadto pogratulował i podziękował za profesjonalizm i efektywne realizowanie obowiązków służbowych, które zapewniają  uzyskiwanie wysokich wyników w pracy. Funkcjonariusz na co dzień zajmujący się zagadnieniem zwalczania przestępczości narkotykowej tylko w pierwszym półroczu 2020 roku dokonał spektakularnych realizacji, dzięki którym z rynku ściągnięto znaczne ilości narkotyków – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z nagrodzonym policjantem prowadzili działania operacyjne, rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi na terenie powiatu. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia operacyjne dotarli w Świdnicy do 36-latka, który według ich ustaleń w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające. W trakcie przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających w postaci amfetaminy, metamfetaminy, ekstazy oraz marihuany, haszyszu i kokainy. Łącznie zabezpieczono ponad 20 kg tych narkotyków, ich czarnorynkowa wartość to kwota 1 mln złotych.

/opr. red./
Poprzedni artykułNarkotyki w plecaku
Następny artykułZabytkowe pojazdy zawitały do Świebodzic