Strona główna Sport Piłka ręczna Startuje święto szczypiorniaka w Świdnicy

Startuje święto szczypiorniaka w Świdnicy

0

19 zespołów z Polski, Czech i Niemiec stanie na starcie dziewiątej edycji Festiwalu Piłki Ręcznej Świdnica Cup. To jeden z największych młodzieżowych turniejów piłki ręcznej w Polsce. W tym roku z powodu stanu epidemii impreza będzie miała jednak nieco skromniejszą obsadę i oprawę – między innymi bez udziału publiczności. Turniej rozpocznie się w środę, 26 sierpnia i zakończy w piątek.

Rywalizacja w trzech kategoriach będzie toczyła się w trzech kategoriach wiekowych i w trzech halach. W hali przy SP 105 (ul. Saperów) zagrają chłopcy, młodzicy zawładną halą lodowiska (ul. Śląska), natomiast juniorzy rywalizować będą w hali sportowo-widowiskowej im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno (ul. Galla Anonima). Na starcie, oprócz gospodarzy – ŚKPR-u Świdnica pojawią się szczypiorniści LHC E.V Cottbus (Niemcy), HC TJ Nachod (Czechy), Kadra Dolnego Śląska Młodzików, MKS MOS Wrocław, Gwardia Opole, Ostrovia Ostrów Wielkopolski, Chrobry Żórawina, Siódemka Huras Legnica, Żagiew Dzierżoniów, Olimp Grodków, Moto-Jelcz Oława, Śląsk Wrocław.

Głównym organizatorem turnieju jest Świdnicki Klub Piłki Ręcznej. Partnerami turnieju są: Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gminny, SP 1 i SP 105 w Świdnicy. Partnerami technicznymi są sklepy marki Select i Hummel, których stosika będą dostępne w trakcie zawodów.

Terminarz chłopcy: https://skprswidnica.pl/download/CHLOPCY20.pdf

Terminarz młodzicy: https://skprswidnica.pl/download/MLODZIK20.pdf

Terminarz juniorzy: https://skprswidnica.pl/download/JUNIOR20.pdf

/ŚKPR/