Strona główna Temat dnia „Góry Sowie, nie góry śmieci”. Będzie wielkie sprzątanie na zakończenie letniego sezonu

„Góry Sowie, nie góry śmieci”. Będzie wielkie sprzątanie na zakończenie letniego sezonu

0

Piękna pogoda podczas tegorocznych wakacji zachęcała tysiące miłośników pieszych wędrówek do górskich wypraw. Jednym z chętniej odwiedzanych rejonów w pobliżu Świdnicy są Góry Sowie. Niestety, niektórzy turyści wciąż nie są nauczeni, by zabierać ze sobą to, co wnoszą. Już za miesiąc odbędzie się kolejna akcja sprzątania szlaków prowadzących na Wielką Sowę.

Efekty jednej z akcji sprzątania Gór Sowich (fot. UMiG Pieszyce)

Już po raz czwarty spotykamy się, aby na zakończenie letniego sezonu turystycznego posprzątać nasze szlaki z pozostawionych na nich śmieciach. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę do nas dołączyć i zrobić coś pożytecznego – zachęcają organizatorzy tegorocznej akcji.

Uczestnicy akcji spotkają się o godzinie 10.00 w czterech miejscach: na parkingu na Przełęczy Jugowskiej, na parkingu na Przełęczy Walimskiej, przy schronisku Orzeł od Przełęczy Sokolej oraz przy byłej Bacówce pod nartostradą od Potoczka, a następnie udadzą się na Wielką Sowę. Organizatorzy zapewniają rękawiczki i worki na śmieci, zaś osoby chętne do wspólnej pracy proszone są o zabranie ze sobą jedzenia i odzienia stosownie dobranego do pogody, a także masę dobrego humoru.

Na koniec wszyscy spotykamy się na szczycie Wielkiej Sowy, gdzie będzie na nas czekać ognisko z kiełbaskami i kubkiem ciepłej herbaty oraz bardzo miłe towarzystwo wszystkich uczestników. W ramach akcji „Weź bidon zamiast butelki” dla uczestników przygotowana zostanie pula bidonów.

Na wspólną akcję sprzątania Gór Sowich zapraszają: Nadleśnictwo Świdnica, Nadleśnictwo Wałbrzych, Nadleśnictwo Jugów, Urząd Miasta i Gminy w Pieszycach oraz Stowarzyszenie „Pasjonat”.

/opr. mn/