Strona główna 0_Slider Smaki świata zawitały na świdnicki Rynek! Kto wygrał zaproszenia?

Smaki świata zawitały na świdnicki Rynek! Kto wygrał zaproszenia? [FOTO/VIDEO][ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

Potrawy z całego świata można już skosztować na świdnickim Rynku. Dania azjatyckie, włoskie, greckie, amerykańskie, niemieckie i wiele innym są serwowane z popularnych food trucków. Świdnicki Festiwal Smaków Świata potrwa do niedzieli, 30 sierpnia.

Na Rynku w Świdnicy stanęło około 20 punktów gastronomicznych, w tym oczywiście uwielbiane przez wielu smakoszy food trucki. W mobilnych restauracjach można spróbować chociażby kultowych hamburgerów, włoskich ravioli lub gnocchi, greckich souvlaki z różnych rodzajów mięs, azjatyckich pierożków gyoza z kurczakiem i warzywami czy oryginalnych lodów tajskich z dodatkiem świeżych owoców i słodkości, a także wiele innych przysmaków z różnych zakątków świata.

Świdnicki Festiwal Smaków Świata będzie trwał aż do niedzieli, 30 sierpnia.

Kto wygrał zaproszenia?

Dla naszych Czytelników mieliśmy aż sześć voucherów o wartości do 30 zł na potrawy ze Świdnickiego Festiwalu Smaków Świata. By je otrzymać należało odpowiedzieć na pytanie: Gdzie i kiedy zostały zapoczątkowane mobilne restauracje? Chodziło o Stany Zjednoczone. Ich wynalezienie przypisuje się Charlesowi Goodnightowi, który w 1866 roku stworzył prototyp współczesnego food trucka znanego pod nazwą „chuckwagon”. Wóz przewożący żywność i umożliwiający przygotowanie ciepłych posiłków miał służyć kowbojom przeganiającym bydło. Vouchery do wykorzystania na Festiwal Smaków w Świdnicy otrzymali: Marcin Minta, Urszula Szubert, Wojciech Mądry, Kinga Antoniewicz, Dagmara Dyka oraz Artur Taraban. Gratulujemy!

/red./

/Zdjęcie: Dariusz Nowaczyński/