Strona główna 0_Slider Rozpoczyna się Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyzowa-Music. Na melomanów czeka 10 bezpłatnych koncertów

Rozpoczyna się Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyzowa-Music. Na melomanów czeka 10 bezpłatnych koncertów

0

W Krzyżowej rozpoczyna się dzisiaj Festiwal Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music. Jest to szósta edycja tego międzynarodowego wydarzenia, w którego programie oprócz koncertów znajdują się również sympozja naukowe. Część artystyczną otworzy uroczysty koncert Open Air, który odbędzie się już w najbliższy czwartek, 20 sierpnia, o godzinie 18.00 w Krzyżowej.

Koncert inauguracyjny jest wydarzeniem, w którym uczestniczyć mogą jedynie osoby z zaproszeniami. Jednak w programie festiwalu znajdzie się aż 10 bezpłatnych koncertów, otwartych dla publiczności. Każdy, kto chciałby wybrać się na dowolny koncert Krzyżowa-Music proszony jest jedynie o wcześniejszą rezerwację mailową, ze względu na ograniczoną ilość miejsc i konieczność zachowania wymogów bezpieczeństwa, wynikających z panującej epidemii. Wiadomość należy przesłać na adres: [email protected], w mailu zamieszczając informację o koncercie, w którym chce się uczestniczyć, podając jego datę i godzinę, a także swoje imię i nazwisko, numer telefonu i adres zamieszkania. W odpowiedzi wysłane zostanie potwierdzenie, które będzie upoważniało do wstępu na koncert. Znajdą się w nim również informacje dotyczące środków ostrożności oraz sposobu zachowywania się podczas wydarzenia.

Czołowi międzynarodowi kameraliści w Krzyżowej

Oprócz skrzypaczki Viviane Hagner, mistrzowie jej zawodu, tzw. „Seniorzy”, ponownie zagrają muzykę na równi z międzynarodowymi młodymi talentami, „Juniorami”. Oprócz Viviane Hagner wśród tegorocznych Seniorów będą m.in.: skrzypek Rafał Zambrzycki-Payne (koncertmistrz Polskiej Orkiestry Radiowej), jako Mentor Agata Szymczewska (Szymanowski Quartet) i skrzypaczka Erika Geldsetzer (Fauré Quartet), a także wiolonczelista Gustav Rivinius (laureat Nagrody Czajkowskiego), Mikayel Hakhnazaryan (Kuss Quartet) i Eckart Runge (Artemis Quartet), altowiolista Volker Jacobsen (Artemis Quartet), szwajcarski klarnecista Reto Bieri, włoski pianista Andrea Lucchesini i ormiańska pianistka Lilit Grigoryan.

W ramach Festiwalu Krzyżowa-Music odbędą się następujące koncerty, w których można bezpłatnie uczestniczyć:

  • 21.08.2020, godz. 19.00 – Koncert w Kościele Pokoju w Świdnicy
  • 22.08.2020, godz. 18:00 i godz. 21.00 – Koncert w kościele parafialnym św. Anny w Grodziszczu
  • 23.08.2020, godz. 18:00 i godz. 21.00 – Koncert w Krzyżowej
  • 27.08.2020, godz. 18.00 – Koncert w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju
  • 28.08.2020, godz. 18:00 i godz. 21.00 – Koncert w Krzyżowej
  • 29.08.2020, godz. 18:00 i godz. 21.00 – Koncert w Krzyżowej

Szczegółowe informacje na temat koncertów, repertuaru i artystów dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: https://pl.krzyzowa-music.eu/.

/inf. i zdjęcie organizatora/

Poprzedni artykułDo wieczora mocno popada, możliwe burze
Następny artykułRozstawione ekipy dołączają do walki o piłkarski Puchar Polski