Strona główna Sport Piłka nożna Rozpoczęli sezon od wysokiego zwycięstwa

Rozpoczęli sezon od wysokiego zwycięstwa [FOTO]

0

Z dobrej strony zaprezentowali się młodzi piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica z ligi dolnośląskiej juniorów starszych. Biało-zieloni pewnie pokonali na własnym terenie na inaugurację sezonu 2020/2021 ekipę BKS-u Bolesławiec 4:2, a klasą samą dla siebie był Dorian Krakowski.

Przed starciem z BKS-em Bolesławiec kadrę drużyny trenera juniorów starszych, Sebastiana Błaszczyka zasiliła dwójka zawodników, która na co dzień trenuje z trzecioligową drużyną seniorów. Mowa o bramkarzu Bartoszu Dolińskim i wspomnianym napastniku Dorianie Krakowskim, który na swoim koncie ma trafienie przeciwko Ruchowi Chorzów.  Od samego początku ton rywalizacji nadawali świdniczanie. Już w 10. minucie na groźny strzał z okolicy szesnastego metra zdecydował się Dorian Krakowski, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Mimo sporej przewagi gospodarzy, więcej goli w pierwszej połowie już nie padło. Po zmianie stron podkręciliśmy tempo jeszcze mocniej. W 52. minucie Krakowski był faulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na „wapno”. Niestety Dorianowi nie udało się pokonać bramkarza rywali, a piłka po mocnym uderzeniu w lewy róg bramki, obiła tylko słupek. Co nie wyszło podczas rzutu karnego, udało się później. Krakowski zaliczył jeszcze dwa trafienia, a jedno było dziełem Michała Madziały. Rywale odpowiedzieli dwoma golami, a spotkanie zakończyło się wygraną Polonii-Stali Świdnica w wymiarze 4:2.

Polonia-Stal Świdnica – BKS Bolesławiec 4:2 (1:0)

Skład: Doliński, Zalewski, Kaźmierczak, Hruszowiec, Staroń (46′ Norkiewicz), Żukowski, Sieradzki, Michta (62′ Stankiewicz), Jajko, Madziała, Krakowski.