Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Remont drogi Jaworzyna Śląska-Żarów zakończony. Gotowa również ulica Ogrodowa w Jaworzynie

Remont drogi Jaworzyna Śląska-Żarów zakończony. Gotowa również ulica Ogrodowa w Jaworzynie [FOTO]

0

Po trwających kilka miesięcy remontach przyszedł czas na oficjalne oddanie do użytku dwóch dróg: ulicy Ogrodowej w Jaworzynie Śląskiej, a także drogi powiatowej łączącej Jaworzynę Śląską, Piotrowice Świdnickie oraz Żarów. Obie drogowe inwestycje zostały zrealizowane przy wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Całkowity koszt prac przy ulicy Ogrodowej, w ramach której zajęto się nie tylko wymianą nawierzchni, ale też budową sieci instalacji kanalizacji deszczowej, sanitarnej i sieci wodociągowej, wyniósł 2,3 mln złotych. Remont drogi powiatowej kosztował 1,8 mln złotych, z czego 1,4 mln pochodziło z Funduszu Dróg Samorządowych.

Podczas zorganizowanego w czwartek symbolicznego otwarcia obu wyremontowanych dróg, zwracano uwagę, że gdyby nie wsparcie uzyskane z rządowego programu, inwestycje te musiałby wciąż czekać na realizację. Jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa kolejnej drogi – Jaworzyna Śląska-Bolesławice. Na to zadanie o wartości 2,1 mln zł, gmina Jaworzyna Śląska pozyskała rządowe dofinansowanie w kwocie 1,550 mln zł.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułJesienią poziom wody na zalewie Witoszówka wróci do normy?