Strona główna 112 Problemy z nietrzeźwymi i muzykami. Interwencje świdnickiej Straży Miejskiej

Problemy z nietrzeźwymi i muzykami. Interwencje świdnickiej Straży Miejskiej

10

Od 15 do 20 sierpnia 2020 roku świdnicka Straż Miejska przeprowadziła 209 interwencji.

15.08.2020r. godz.017dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pracownicy schroniska dla bezdomnych przy ulicy Westerplatte dotyczące trzech mężczyzn awanturujących się przed schroniskiem. Skierowany na miejsce patrol ustalił, że są to nietrzeźwi podopieczni schroniska, którzy ze względu na swój stan nie zostali wpuszczeni do obiektu. Strażnicy uspokoili awanturników. Cała trójka za swoje zachowanie została również pociągnięta do odpowiedzialności w trybie i na zasadach prawa wykroczeń. Najagresywniejszy mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań do wytrzeźwienia.

15.08.2020r. godz.835dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego przy ulicy Nadbrzeżnej, bezpośrednio przy korycie rzeki. Skierowani na miejsce strażnicy dobudzili mężczyznę, który faktycznie był pod wpływem alkoholu. Pozostawienie go w tym miejscu było bardzo ryzykowne, gdyż mógł on wpaść do rzeki, co groziło utonięciem. Strażnikom udało się nawiązać kontakt z jego matką, która przyjęła syna pod opiekę.

15.08.2020r. godz.1722dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał dość nietypowe zgłoszenie od właściciela jednego z lokali użytkowych w Rynku. Obok jego punktu gastronomicznego ulokował się muzyk, który zaczął grać na instrumencie klawiszowym, a on ma zamówionego gitarzystę, który ma umilać konsumpcję jego klientom. Tym razem strażnicy musieli wcielić się w rolę mediatorów. Sprawę załagodzono, obaj muzycy doszli do porozumienia zwiększając dystans.

16.08.2020r. godz.040 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące kierowcy, który zatrzymał pojazd na ulicy Kotlarskiej, a następnie chwiejnym krokiem udał się w kierunku Rynku. Skierowani na miejsce strażnicy ujęli mężczyznę, który był w stanie upojenia alkoholowego. Sprawa została przekazana Policji. Mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy oraz surowa kara, która jest uzależniona od ilości „wydmuchanych promili”.

19.08.2020r. godz.1110 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego dotyczące udzielenia pomocy we wniesieniu pacjentki do mieszkania na Placu 1000-Lecia. Patrol straży miejskiej udzielił pomocy i pacjentka bezpiecznie trafiła do swego mieszkania.