Strona główna Wydarzenia Na co zwrócić uwagę przy kupnie odzieży roboczej?

Na co zwrócić uwagę przy kupnie odzieży roboczej?

0

Dobrej jakości odzież robocza służy latami. Warto przed kupnem zapoznać się z kilkoma kwestiami, aby nie wyrzucić kupionej rzeczy po jednym dniu do śmietnika. Bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność to najważniejsze cechy ubrania roboczego. Jak wybrać dobrą i niezawodną odzież oraz gdzie szukać dobrej oferty? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

  1. Czym jest odzież robocza i co zawiera?
    2. Jaki typ spodni roboczych wybrać?
    3. Jaką kurtkę roboczą wybrać?

Czym jest odzież robocza i co zawiera?
Odzież robocza chroni przed zabrudzeniami oraz jej używanie jest regulowane przez normy sanitarne i technologiczne w przeciwieństwie do odzieży ochronnej, która wymagana jest w zakładach chemicznych, gdzie istnieje styczność substancjami szkodliwymi dla życia. Niezawodna odzież robocza powinna być praktyczna i wytrzymała. Do niej zalicza się: spodnie, kurtki, obuwie czy akcesoria jak rękawice i kask. Warto polecić tutaj sklep bhp, który dysponuje odzieżą roboczą w dobrej cenie.

Jaki typ spodni roboczych wybrać?
Typ stopni zależy od wykonywanej pracy lub temperatury w pomieszczeniu. Jeśli szukamy czegoś, co ochroni nam nerki przed przewianiem, warto wybrać ogrodniczki robocze. Spodnie bawełniane sprawdzą się idealnie w pracach lekkich i dzięki swojej wygodzie można używać je w każdych warunkach. Ogrodnicy, mechanicy czy monterzy powinni zdecydować się na spodnie monterskie, które mają wiele kieszeni na narzędzia. Natomiast drogowcy czy pracownicy budowlani mogą kupić spodnie odblaskowe, dzięki którym będą widoczni z daleka. Najlepsze spodnie robocze powinny być wygodne i niezawodne, dlatego poleca się dwa modele: spodnie Snickers Workwear i spodnie robocze Brixton, które oferuje sklep bhp. Wykonane są z najlepszych materiałów, dzięki czemu będą służyły nam przez wiele lat.

Jaką kurtkę roboczą wybrać?
Decydując się na kurtkę roboczą, warto wziąć pod uwagę warunki, w których pracujemy. Kurtki robocze ocieplane sprawdzą się zimą, zwłaszcza jeśli pracujemy w terenie czy w chłodnej hali. Najważniejsze, by oddychały, ponieważ w przeciwnym razie będziemy się pocić. Kurtki robocze odblaskowe używa się w pracy na drodze, gdzie pozwalają na widoczność i bezpieczeństwo osoby tam pracującej. Kurtki przeciwdeszczowe są idealne na chłodniejsze dni jesienią, gdyż chronią przed wiatrem. Występują także w wersji z kapturem i polarem. Najlepsze kurtki robocze powinny być odpowiednie do warunków, w których pracujemy, a także wykonane z przewiewnych materiałów.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidnicka komunikacja publiczna: nowe linie, liczne zmiany
Następny artykułProblemy z nietrzeźwymi i muzykami. Interwencje świdnickiej Straży Miejskiej