Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Pracownicy Cukrowni Świdnica decydują o wsparciu

Pracownicy Cukrowni Świdnica decydują o wsparciu

0

Pracownicy sześciu jednostek organizacyjnych Südzucker Polska S.A. już po raz piąty wskażą lokalne instytucje, które otrzymają wsparcie z programu Grant 5000. Darowizny o łącznej wartości 30 tys. zł trafią do podmiotów zlokalizowanych w miejscowościach, w których znajdują się zakłady i biura spółki. Projekt Grant 5000 realizowany jest od 2015 roku, a do beneficjentów trafiło w sumie już blisko 200 tys. złotych.


Ze względu na wyjątkowe okoliczności, spowodowane pandemią koronawirusa, tegoroczny mechanizm Programu Grant 5000 został rozszerzony. Dotychczas każdy pracownik Südzucker Polska S.A. mógł zgłosić lokalną organizację, która działa na rzecz dzieci i według niego zasługuje na dodatkową pomoc finansową. W tym roku pomoc mogą otrzymać też niekomercyjne podmioty społeczne, działające na rzecz osób dorosłych, które ucierpiały lub ich funkcjonowanie zostało utrudnione w wyniku pandemii wywołanej przez COVID-19.

– Nasi pracownicy najlepiej znają instytucje, które działają na rzecz lokalnych społeczności, nierzadko sami się w nich udzielają. Dlatego to właśnie oni wskazują, kto potrzebuje naszego wsparcia – mówi Magdalena Budzyńska, Corporate Communication Manager w Südzucker Polska S.A.

W 2019 roku darowizna w wysokosci 5 tysięcy złotych trafiła do Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy.

/informacja nadesłana, opr. red./

Poprzedni artykułZielona strona Świdnicy. Park Wrocławski
Następny artykułPewna praca w niepewnych czasach