Strona główna 0_Slider Pokonali dystans 100 kilometrów na okrągłą rocznicę urodzin Jana Pawła II!

Pokonali dystans 100 kilometrów na okrągłą rocznicę urodzin Jana Pawła II! [FOTO, VIDEO]

0

Do niezwykle oryginalnego wydarzenia doszło w sobotę, 8 sierpnia. Z inicjatywy Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, a także świdnickich stowarzyszeń promujących w naszym mieście bieganie, zorganizowano sztafetę na dystansie 100 kilometrów! Wszystko by uczcić setną rocznicę narodzin papieża Polaka – Jana Pawła II.

Sztafety do pokonania miały 25 czterokilometrowych pętli. Start i meta zlokalizowane były na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uroczysty początek zaplanowano na godz. 9.00. Skład każdej sztafety stanowiło około 5 śmiałków, którzy biegli tylko chodnikami ulic Polna Droga, Pionierów, Śląską, Słowiańską i Wałbrzyską. Wydarzenie miało charakter rekreacyjny, nie był mierzony czas, nie liczyła się rywalizacja sportowa, a dobra zabawa.

VIDEO: Mariusz Ordyniec:

W czasie całego dnia podczas trwania imprezy prowadzona była również akcja charytatywna celem pozyskania środków na zakup sportowego wózka do biegania. Akcja zorganizowana została przez Świdnicką Grupę Biegową we współpracy z klubem triathlonowym Żelazna Świdnica.

/MDvR, VIDEO: Mariusz Ordyniec/

Poprzedni artykułZderzenie na osiedlu Zawiszów
Następny artykułUpał nie odpuszcza