Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Pierwszy inwestor w jaworzyńskiej strefie gospodarczej

Pierwszy inwestor w jaworzyńskiej strefie gospodarczej

0

Kilkadziesiąt osób znajdzie zatrudnienie w zakładzie firmy Fire family, który w przyszłym roku rozpocznie działalność na terenie jaworzyńskiej strefy gospodarczej – poinformował burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Przypomnijmy, na przystosowanie oraz uzbrojenie terenów inwestycyjnych o powierzchni blisko 6 hektarów przeznaczono ponad 9,5 mln złotych, przy czym przeszło 6,5 mln złotych udało się pozyskać z funduszy unijnych. W ramach zakończonych w listopadzie 2018 roku robót, do działek inwestycyjnych doprowadzono sieć wodociągową, kanalizacyjną, stworzono kanały pod linię energetyczną oraz wybudowano infrastrukturę drogową. – Teren może nie jest obszarowo duży, ale jest to najważniejszy etap, umożliwiający uzbrajanie kolejnych działek. Mamy nadzieję, że ten pierwszy etap nie będzie ostatnim – mówił w grudniu 2018 roku burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz. Zaznaczał przy tym, że docelowo tereny inwestycyjne mają objąć ponad 30 hektarów.

25 sierpnia 2020 roku burmistrz Jaworzyny Śląskiej poinformował o pierwszej firmie, która ulokuje się w terenach inwestycyjnych znajdujących się pod Pasieczną. – Miło jest mi poinformować, że pierwszym inwestorem, który zainwestuje na terenie jaworzyńskiej strefy gospodarczej jest firma Fire family Sp. z o.o. – przekazał Grzegorzewicz. – Na zakupionym od gminy 1,3 hektarze gruntów inwestycyjnych powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 2000-2500 metrów kwadratowych, w której zatrudnionych zostanie kilkudziesięciu pracowników. Rozpoczęcie działalności na terenie inwestycyjnym to druga połowa 2021 roku.

Szefowie firmy podkreślali, bardzo dobre przygotowanie terenów inwestycyjnych, świetną lokalizację oraz atrakcyjną cenę. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce znajdą się kolejni inwestorzy, którzy ulokują swoje przedsiębiorstwa na terenie naszej gminy – podkreślił burmistrz.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułTajemnice freelancingu
Następny artykułAutomatyka przemysłowa – najważniejsze informacje