Strona główna Wydarzenia Piekarnik z prowadnicami teleskopowymi – poznaj praktyczne rozwiązanie

Piekarnik z prowadnicami teleskopowymi – poznaj praktyczne rozwiązanie

0

Niektórzy jeszcze o nich nie słyszeli, a ci, którzy je wypróbowali, już nie wyobrażają sobie bez nich pieczenia. Mowa oczywiście o prowadnicach teleskopowych montowanych w nowoczesnych piekarnikach. To elementy, które znacznie podnoszą wygodę użytkowania piekarnika, ale też i nasze bezpieczeństwo, redukując ryzyko poparzenia się. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na piekarnik z prowadnicami teleskopowymi?

Budowa piekarnika z prowadnicami teleskopowymi
Na rynku znajdziemy różne wersje piekarników z prowadnicami teleskopowymi. Tego rodzaju prowadnice z reguły umieszczane są w nowoczesnych modelach piekarników elektrycznych do zabudowy, ale i w wolnostojących kuchenkach, w których montowane są na jednym, dwóch bądź też trzech poziomach. Jeżeli więc chcemy dowiedzieć się, jaki typ prowadnic posiada dany piekarnik: teleskopowe czy drabinkowe, sprawdźmy jego specyfikację. Z niej również dowiemy się, czy mamy do czynienia z modelem z 1 parą prowadnic, z dwoma czy trzema. A co jeżeli piekarnik naszych marzeń w ogóle nie został w nie wyposażony? Nic straconego. Producenci sprzętu AGD bardzo często umożliwiają dokupienie teleskopowych prowadnic i ich samodzielną instalację w posiadanym już przez nas sprzęcie. Ich mocowanie to naprawdę nic skomplikowanego.

Zalety prowadnic teleskopowych
Plusy z posiadania piekarnika z prowadnicami teleskopowymi są chyba oczywiste. W momencie, kiedy chcemy włożyć potrawę do komory pieczenia lub też ją stamtąd wyjąć, nie musimy wkładać rąk do gorącego piekarnika. Rozgrzaną blachę wysuniemy dokładnie tak, jak szufladę. Ułatwia to również sprawdzanie stanu gotowości naszej potrawy czy stanu upieczenia ciasta. Wbrew pozorom piekarniki z prowadnicami teleskopowymi są równie łatwe w utrzymaniu w czystości, co modele pozbawione tego rozwiązania. Teleskopowe prowadnice możemy łatwo wyjąć z komory pieczenia, by ułatwić sobie czyszczenie piekarnika. O tym, jak zamontować i jak zdjąć prowadnice przeczytasz w instrukcji obsługi swojego urządzenia.

Piekarnik z prowadnicami teleskopowymi – jaki wybrać?
Jeżeli uwielbiasz piec, ale nie jesteś fanem sprzątania, najlepszym wyborem dla Ciebie będzie piekarnik z pyrolizą (https://www.kernau.com/produkt/kbo-1066-p-s-pt-b.html). Pozostałe w komorze pieczenia zanieczyszczenia za jej sprawą spalane są w bardzo wysokiej temperaturze. Wszystko dosłownie obraca się w pył, a Twoja rola w czyszczeniu piekarnika ogranicza się do przetarcia go wilgotną ściereczką. Takie rozwiązanie w swoich piekarnikach z prowadnicą teleskopową oferuje m.in. polska marka Kernau. Kiedy z kolei szukasz piekarnika dla większej rodziny, postaw na model o zwiększonej pojemności. W domach, w których mieszkają małe dzieci, doskonale sprawdzą się piekarniki tzw. chłodnym frontem. Zewnętrzna szyba ich drzwiczek nie będzie się nagrzewać, eliminując możliwość poparzenia się poprzez jej przypadkowe dotknięcie.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSynoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem
Następny artykułŚwidniczanie przestrzegają przepisów związanych z COVID-19? Trwają wspólne kontrole sanepidu i policji