Strona główna 0_Slider Parking na boisku? Miasto odpowiada

Parking na boisku? Miasto odpowiada

21

Jak trudno na świdnickim Osiedlu Młodych znaleźć miejsce postojowe, wiedzą doskonale i mieszkańcy, i ich goście. Wielu zdesperowanych kierowców ryzykuje mandaty i zostawia swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych. Jeden z mieszkańców zgłosił pomysł, by przynajmniej tymczasowo na parking wykorzystać boisko przy ul. Prądzyńskiego.

default

– Znalezienia miejsca, zwłaszcza po południu, graniczy z cudem. Wielu kierowców zastawia wjazdy na wewnętrzne parkingi, staje na zakazach albo na chodnikach – alarmują mieszkańcy. Jeden z nich wskazał, że przynajmniej tymczasowym rozwiązaniem mogłoby stać się przeznaczenie na parking boiska przy ul. Prądzyńskiego. W jego opinii jest niewielu chętnych do uprawiania tu sportu, płyta jest zniszczona i zaniedbana.

– Wskazany przez mieszkańca teren obok kortu tenisowego jest przeznaczony w planie zagospodarowania przestrzennego na usługi sportu i rekreacji, dlatego też są tam: siłownia, kort tenisowy, boisko i mogą być lokalizowane kolejne przedsięwzięcia z tego zakresu. Parkingu tam być nie może – odpowiada rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Świdnicy Magdalena Dzwonkowska i dodaje –  Na Osiedlu Młodych miasto prawie wyczerpało możliwości terenowe dla budowania parkingów.

Przedstawicielka magistratu wskazuje tylko dwa miejsca, gdzie miasto mogłoby usytuować parkingi: przy ul.Prądzyńskiego, odcinek zieleni od „grzybka” do końca pętli (po stronie ogrodów działkowych) oraz ul. Marcinkowskiego (okolice SP 4), do zbudowania zatoka i parking. – Powyższe realizacje wymagają znacznych środków finansowych i aktualnie nie są ujęte w planie realizacji. Pragnę jednocześnie podkreślić, że w bieżącym roku zakończyliśmy budowę parkingu przy ul. kardynała Stefana Wyszyńskiego, który docelowo osiągnął pojemność 128 miejsc postojowych – przypomina rzeczniczka. – Na Osiedlu Młodych pozostają niezmiennie bardzo duże obszary zielone we władaniu Spółdzielni Mieszkaniowej lub wspólnot mieszkaniowych. Mieszkańcy mogą wystąpić do tych podmiotów z prośbą o wydzielenie terenu pod parking oraz jego realizację – wskazuje Dzwonkowska.

Swidnica24.pl zwróciła się do Spółdzielni Mieszkaniowej z pytaniami o plany przeznaczenia terenów pod parkingi. Do tematu wrócimy.

/Agnieszka Szymkiewicz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPowiatowa droga po remoncie
Następny artykułGrafiki na ścianę – czyli jak udekorować mieszkanie?