Strona główna 0_Slider Pacjent zakażony koronawirusem w świdnickim szpitalu

Pacjent zakażony koronawirusem w świdnickim szpitalu

2

Po wielu tygodniach przerwy w świdnickim szpitalu dzisiaj u jednego z pacjentów stwierdzono zakażenie koronawirusem. To osoba bezdomna.

Informację o zakażonym pacjencie potwierdza dyrektor placówki Grzegorz Kloc. – Mężczyzna trafił na Szpitalny Oddział ratunkowy 19 sierpnia. To osoba bezdomna.  Zlecone przez szpital badania potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 – informuje dr n.med. Ireneusz Skawina, powiatowy Inspektor Sanitarny w Świdnicy i dodaje, że w szpitalu zostały wszczęte wszystkie procedury, opracowane na podobne sytuacje. – Mężczyzna jest w izolatce na oddziale intensywnej terapii i pozostaje w śpiączce farmakologicznej. Personel, który się nim opiekuje, jest w pełni zabezpieczony. Trwa także ustalanie, z kim chory miał kontakt. Jesteśmy w tej kwestii w kontakcie także z policją – mówi szef świdnickiego sanepidu. Pacjent przechodził także badanie tomograficzne. Nie ma informacji, by którykolwiek oddział został zamknięty. – Dzisiaj pacjent zostanie przewieziony do szpitala we Wrocławiu – informuje dyrektor szpitala w Świdnicy.

Wiosna tego roku w świdnickim szpitalu stwierdzono kilka przypadków zakażenia SARS-CoV-2 u pacjentów i personelu medycznego. Czasowo zamykane były oddziały SOR, chirurgii i wewnętrzny, ale praca szpitala nie była sparaliżowana.

/asz/