Strona główna Sport Jeździectwo Nowozelandczycy liderami czterogwiazdkowego konkursu

Nowozelandczycy liderami czterogwiazdkowego konkursu

0

Konkursami ujeżdżenia, pierwszym testem jeździeckiego triatlonu, rozpoczęły się zawody w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego podczas rozgrywanych w Morawie prestiżowych zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials.

Najtrudniejszą klasę CCI4*-L zdominowali zawodnicy z Nowej Zelandii. Dwa pierwsze miejsca po ujeżdżeniu zajmuje Tim Price: odpowiednio na koniu Wesko oraz na Spartaco, a kolejne dwa jego żona – Jonelle Price na klaczy Grappa Nera i wałachu McClaren. – Jestem bardzo zadowolona z obu koni. Grappa Nera ma dopiero 9 lat, więc jest trochę mniej doświadczona na tym poziomie, ale ze startu na start robi się coraz lepsza. McClaren to mój nowy koń w tym sezonie, ma ogromny talent. Myślę, że nie jesteśmy jeszcze na tym etapie, do którego może on dojść, ale spisuje się bardzo dobrze – podsumowała swój start Jonelle Price.

W konkursach w długim formacie, w „trzech gwiazdkach” pozycję liderki odjęła Holenderka Mara van de Ven na koniu Lexington van de Vinkenhof, a w „dwójce” najlepszy wynik uzyskała jej rodaczka Merel Blom na klaczy Corminta vom Gwick. W konkursie kucy CCIP2*-L prowadzi Matti Garlichs z Niemiec na wałachu Andante. W klasie Intro pierwsze miejsce należy do zawodniczki z Niemiec Sophie Leube na Skyjacker 3.

W piątek rozegrane są kolejne próby ujeżdżenia oraz skoki, w tym również w Pucharze Narodów. W sobotę i w niedzielę zobaczymy zmagania zawodników w crossie i w skokach przez przeszkody. W zawodach startuje ponad 270 koni w barwach 17 krajów z całego świata. Rywalizację można śledzić na żywo na stronie internetowej zawodów oraz Facebooku.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykuł791 nowych zakażeń w Polsce. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w powiecie?
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz wydarzeń