Strona główna 112 Niewybuchy wykopane na placu budowy

Niewybuchy wykopane na placu budowy [FOTO]

4

Na granaty pochodzące najprawdopodobniej z czasów I wojny światowej natrafiono w poniedziałek na terenie budowanego osiedla domów jednorodzinnych w Witoszowie Dolnym. Na miejsce wezwano saperów, którzy zajęli się zabezpieczaniem i wywiezieniem „znaleziska”.

Zgłoszenie dotyczące niebezpiecznego odkrycia na placu budowy wpłynęło do świdnickich służb w poniedziałek, po godzinie 10.00. Skierowana na miejsce policyjna grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego zabezpieczyła znalezisko do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który około godziny 16.00 wywiózł wykopane niewybuchy. Nie było konieczności przeprowadzania ewakuacji.

Świdniccy policjanci przypominają, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

/mn/

Poprzedni artykułMaszyny czyszczące bateryjne – sprzęt, który optymalizuje koszty!
Następny artykułNietypowe znalezisko odkryte podczas remontu drogi. Fragment pomnika poświęconego zamordowanemu rybakowi?