Strona główna 0_Slider Narkotyki ukrywał w kuchence gazowej i lodówce. 29-latek usłyszał zarzuty

Narkotyki ukrywał w kuchence gazowej i lodówce. 29-latek usłyszał zarzuty

0

Kryminalni świdnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 29-latka podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono m.in. marihuanę, metamfetaminę i amfetaminę.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu świdnickiego, podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. W trakcie czynności związanych z przeszukaniem mieszkania należącego do mężczyzny funkcjonariusze m.in. w lodówce oraz w kuchence gazowej ujawnili i zabezpieczyli woreczki strunowe z zawartością białej sypkiej substancji, woreczki z zawartością przezroczystych kryształków oraz reklamówkę z zawartością suszu koloru zielono-brunatnego – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Badania na testerach narkotykowych potwierdziły, ze zabezpieczone substancje to m.in. amfetamina, metamfetamina, marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1500 porcji handlowych tych narkotyków. W mieszkaniu zabezpieczono także wagę elektroniczną oraz środki pieniężne w kwocie około 3 tys. złotych. W mieszkaniu mężczyzny policjanci odnaleźli również woreczek z zawartością kryształków koloru brązowego – łącznie zabezpieczono ponad 130g tej substancji niewiadomego pochodzenia, która została zabezpieczona do dalszych badań – tłumaczy Ząbek.

29-letni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już w sprawie zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. – W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/