Strona główna 0_Slider Motocykle i ciągniki rolnicze na start! Zapraszają na nietypowy rajd

Motocykle i ciągniki rolnicze na start! Zapraszają na nietypowy rajd

0

Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska oraz Fundacja Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska zapraszają do udziału w I Dolnośląskim Rajdzie Zabytków Techniki. Nietypowa rywalizacja potrwa dwa dni, 5 i 6 września tego roku.

Dolnośląski Rajd Zabytków Techniki jest pierwszym w naszym regionie i bez wątpienia jednym z niewielu na motoryzacyjnej mapie Polski, wydarzeniem w całości poświęconym i skoncentrowanym na dawnej technice motoryzacyjnej i przemysłowej. Uczestnicy rajdu nie tylko przemieszczać będą się w historycznych pojazdach, ale cała trasa przebiegać będzie przez Dolnośląski Szlak Zabytków Techniki, najcenniejsze materialne zabytki dokumentujące historię i rozwój techniki na Dolnym Śląsku. Rajd skierowany jest do posiadaczy pojazdów mechanicznych wyprodukowanych lub zaprojektowanych przed 1991 r.

W Rajdzie udział biorą wszystkie obiekty znajdujące się na szlaku Dolnośląskiej Mapy Zabytków Techniki – łącznie 22 unikatowe zabytki techniki dokumentujące najważniejsze dziedziny życia gospodarczego regionu na przestrzeni minionych 200 lat.

Zasady rajdu

Start rajdu odbywa się w formule lotnego startu (tj. uczestnicy startują z dowolnego obiektu znajdującego się na Dolnośląskiej Mapie Zabytków Techniki, nie ma wspólnego startu) o godz. 10:00 w sobotę 5.09.2020 r. Zakończenie rajdu odbędzie się w Niedzielę o godz. 16:00 w Młynie Hilberta w Dzierżoniowie.

W rajdzie w charakterze uczestników mogą wziąć udział posiadacze sprawnych mechanicznych jednośladów, samochodów oraz pojazdów specjalistycznych (np. ciągników rolniczych) wyprodukowanych przed 1991 r.
Udział w rajdzie odbywa się w 4 kategoriach pojazdów:

  • Motocykli do 50 cm3,
  • Motocykli od 50 cm3,
  • Samochodów,
  • Pojazdów specjalistycznych i rolniczych.

Celem rajdu jest odwiedzenie zabytkowym pojazdem obiektów na Dolnośląskim Szlaku Zabytków Techniki w dniach 5.09.2020 r. i 6.09.2020 r.  Rajd uznaje się za ukończony, gdy załogi zbiorą określoną liczbę pieczątek dokumentujących pobyt w obiekcie:

  • Motocykle do 50 cm3 (motorowery, motorynki, skutery) – min. 4 obiekty,
  • Motocykle od 50 cm3 – min. 5 obiektów,
  • Samochody – min. 5 obiektów,
  • Pojazdy specjalistyczne i zabytkowe pojazdy rolnicze – min. 4 obiekty,

Dla załóg, które zdołają w terminie od 5.09.2020 r. do 6.09.2020 r. potwierdzić wizytę w największej liczbie obiektów szlaku przygotowana zostanie nagroda specjalna i puchar Super Retronauty wręczony przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Rejestracja załóg potrwa do dnia 1.09.2020 r. za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie mapazabytkow.pl w zakładce RAJD. Po dokonaniu rejestracji uczestnik otrzyma numer startowy oraz kartę startowę, która służy do zbierania pieczątek – potwierdzeń wizyt w obiektach Dolnośląskiego Szlaku Zabytków Techniki (DSZT). Obiekty DSZT mają prawo wymagać od uczestników rajdu wykonania zadań specjalnych (związanych z profilem działalności placówki) w celu otrzymania pieczątki – potwierdzenia wizyty w obiekcie.
Rajd nie ma charakteru wyścigu, o zwycięstwie nie decyduje szybkość, z jaką pokonana zostanie trasa, ale liczba obiektów odwiedzonych w trakcie trwania weekendu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

/informacja organizatora/

Poprzedni artykułPewna praca w niepewnych czasach
Następny artykułWysoko przegrywamy ze Ślęzą po przedziwnym spotkaniu [FOTO, VIDEO]