Strona główna 0_Slider Mieszkańcy skarżyli się na przepełnione śmietniki w Rynku i apelowali o częstsze...

Mieszkańcy skarżyli się na przepełnione śmietniki w Rynku i apelowali o częstsze porządki. Świdnicki magistrat zabiera głos

2

Pełne kosze śmieci, śmieci wokoło koszy, śmieci fruwające po Rynku. Rynek to nasza wizytówka. Przykre to, kiedy turyści odwiedzający nasze miasto widzą takie widokitak o sytuacji w historycznym centrum miasta alarmowało w połowie sierpnia wielu czytelników Swidnica24.pl. Mieszkańcy dopytywali, czy nie można by lepiej zadbać o czystość na Rynku, zwłaszcza w weekendy. Do kwestii opróżniania przepełnionych koszów na śmieci i dbania o porządek odniósł się świdnicki magistrat.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o interwencję w Urzędzie Miejskim w sprawie obrzydliwego widoku, jaki zastałem oprowadzając moich znajomych z Krakowa w niedzielne popołudnie na naszym rodzimym rynku. Bez owijania w bawełnę – spaliłem się ze wstydu (uprzednio opisałem im nasze miasto w samych superlatywach, a tu widok jak z wysypiska…). Dawno już nie spacerowałem w niedzielę po Rynku, więc obawiam się, że tego typu sytuacja jest nagminna. Na pewno dobrze to oddziałuje na turystów, których akurat dzisiaj było sporo… Przykro mi, że miasto nie potrafi zadbać o tak wydawałoby się prozaiczną sprawę – napisał jeden z mieszkańców, opisując sytuację zastaną w świdnickim centrum 16 sierpnia.

Interwencja w sprawie wysypujących się śmieci z przepełnionych kubłów w Rynku trafiła do Straży Miejskiej. Jak tłumaczył oficer dyżurny świdnickich municypalnych, kosze opróżniane są tylko rano, a w ciągu dnia nie ma firmy porządkowej, którą można byłoby wezwać do uprzątnięcia śmieci. – Zakład Oczyszczania Miasta opróżnia kosze zamontowane w pasach drogowych na terenie miasta z częstotliwością od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 06:00 do 14:00. Pracownicy ZOM podejmują również działania interwencyjne na zgłoszenie Urzędu Miejskiego oraz Straży Miejskiej od 14:00 do 06:00 dnia następnego w soboty, niedziele oraz święta – sprecyzował ostatnio Magdalena Dzwonkowska ze świdnickiego magistratu.

Rzecznik Urzędy Miejskiego bezpośrednio odniosła się również do sytuacji z połowy sierpnia. – Na terenie Rynku zamontowanych jest 16 koszy z czego tylko 3 były przepełnione, ponieważ znajdowały się w nich kartony, które zajęły znaczną ilość miejsca. W poniedziałek o godzinie 06:00 wszystko zostało posprzątane – zaznaczyła.

/mn/

Poprzedni artykułDachowanie na trasie Świdnica-Dzierżoniów. Kierowca był nietrzeźwy
Następny artykułFestiwal Krzyżowa-Music. Finałowy koncert w niedzielę