Strona główna Wydarzenia Strzegom Miejskie rowery czekają na chętnych

Miejskie rowery czekają na chętnych

0

Na terenie Strzegomia – w 7 punktach – zlokalizowanych jest 48 jednośladów dla mieszkańców i turystów. Na miejskim rowerze można zwiedzić gminę Strzegom lub szybciej dotrzeć do celu za symboliczne pieniądze – zachęca wydział promocji strzegomskiego ratusza.

Opłata za wypożyczenie roweru wynosi – 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 minut użytkowania, nie więcej jednak niż 9,00 zł za dzień, czyli po 3 godzinach system zakończy naliczanie opłat. Z roweru można korzystać przez całą dobę, następnie system zacznie naliczać opłatę jak za kolejne wypożyczenie.

Aby wypożyczyć rower, należy skorzystać ze specjalnej aplikacji Geovelo, którą można pobrać na telefon. Aplikacja umożliwia m. in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Rowerem będzie można poruszać się w granicach administracyjnych gminy Strzegom. Zwrotu jednośladu można dokonać na każdej stacji:

Rynek – przy Ratuszu
ul. Kościuszki przy skrzyżowaniu z ul. Sosnową
ul. Legnicka – targowisko
ul. Mickiewicza – przy wjeździe na teren OSiR-u
ul. Dolna przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską
Al. Wojska Polskiego przy Quick Parku
ul. Olszowa 2

Urzędnicy przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa ze względu na panującą epidemię koronawirusa:

Przed rozpoczęciem jazdy zdezynfekuj powierzchnie roweru narażone na kontakt: chwyty kierownicy, siodełko, zamek tylnego koła. Używaj rękawiczek jednorazowych i dezynfekuj dłonie przed i po korzystaniu z roweru.Podczas jazdy unikaj dotykania twarzy, w szczególności okolic oczu, ust i nosa. Pamiętaj o obowiązującym nakazie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

/opr. red./