Strona główna 112 Matka zgorszona widokiem kobiety w stroju kąpielowym, libacja pod okiem kamer i...

Matka zgorszona widokiem kobiety w stroju kąpielowym, libacja pod okiem kamer i kąpiele w fontannie. Interwencje straży miejskiej

1

Od 7 do 13 sierpnia świdnicka Straż Miejska interweniowała 262 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali interwencje najbardziej nietypowe lub warte uwagi, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

8 sierpnia 2020 roku o godz. 15.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dzieci kąpiących się w fontannie posadzkowej przy ulicy Wałowej. Skierowany na miejsce patrol przeprowadził rozmowę z rodzicami i wyjaśnił, że fontanny nie posiadają filtrów biologicznych i kąpiel w takiej wodzie może być niebezpieczna, ze względu na zanieczyszczenia bakteryjne. Niestety z takimi przypadkami mamy do czynienie niemal każdego dnia.

11 sierpnia 2020 roku o godz. 18.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące libacji alkoholowej w „Ogrodzie Różanym” przy Alei Niepodległości. Dwóch młodych mężczyzn nie tylko raczyło się trunkami lecz również zaśmieciło cały teren wokół ławki, na której siedzieli. Biesiadę przerwali skierowani na miejsce strażnicy, którzy wyjaśnili przyczynę interwencji. Obaj panowie zostali ukarani mandatami karnymi.

12 sierpnia 2020 roku o godz. 19.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące sklepu spożywczego przy ulicy Lelewela. Zgłaszający był zaniepokojony faktem, iż obsługa sklepu i część klientów nie nosi maseczek ochronnych. Sklep został skontrolowany przez patrol straży miejskiej. Tylko jeden klient nie posiadał maseczki, jednak tłumaczył to stanem zdrowia.

12 sierpnia 2020 roku o godz. 19.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ulicy Waryńskiego, którą zaniepokoił fakt, iż w dniu wczorajszym na budynku nr 47 były dwa bociany w obecnie widać tylko jednego. Kobieta obawiała się, że drugi mógł przykleić się do smoły, którą pokryty jest dach. Skierowany na miejsce patrol skontrolował dach, na którym faktycznie przebywał tylko jeden bocian. Los drugiego ptaka pozostaje nieznany.

13 sierpnia 2020 roku o godz. 13.09 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kobiety zbulwersowanej faktem, iż na Placu Świętej Małgorzaty młoda kobieta zrobiła sobie sesję fotograficzną w stroju kąpielowym. Wydarzenie te miało negatywny wpływ na syna zgłaszającej, gdyż musiał on odwracać głowę aby nie patrzeć na rozebraną kobietę. Niestety w tym przypadku straż miejska nie mogła udzielić pomocy skarżącej.

13 sierpnia 2020 roku o godz. 14.00 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch chłopców, którzy po rynnie wspinali się na wysokość drugiej kondygnacji budynku przy ulicy Bolesława Śmiałego. Skierowany na miejsce patrol nie zastał na miejscu nieletnich. Niestety, nie udało się też ustalić ich personaliów. Ze względu, iż nie był to pierwszy taki przypadek, sprawa ta będzie kontynuowana.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/