Strona główna 112 Jechał pod wpływem środków odurzających. Miał przy sobie amfetaminę i marihuanę

Jechał pod wpływem środków odurzających. Miał przy sobie amfetaminę i marihuanę

0

Świdniccy policjanci zatrzymali 26-letniego kierowcę, u którego wstępnie badanie potwierdziło, że prowadził auto będąc pod wpływem substancji psychotropowych. Mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki.

9 sierpnia około godz. 2.00 w nocy policjanci patrolujący rejon gminy Świdnica zauważyli samochód osobowy marki VW Polo, który jechał z naprzeciwka i nagle na widok radiowozu zatrzymał się na drodze. Policjanci postanowili zweryfikować przyczynę nagłego zatrzymania pojazdu – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego był trzeźwy. Mężczyznę poddano jednak wstępnemu badaniu na zawartość narkotyków w organizmie. – Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – tłumaczy Ząbek.

Na tym nie zakończyły się problemy kierującego. – W trakcie przeszukania 26-latka i jego pojazdu policjanci ujawnili dwa „zawiniątka” – jedno w samochodzie, drugie w kieszeni spodni kierującego. Testy potwierdziły, że zabezpieczone substancje to amfetamina oraz marihuana. Mężczyzna posiadał kilka porcji tych narkotyków – dodaje rzecznik świdnickiej policji.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. – Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.  W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi z kolei do 3 lat pozbawienia wolności – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/