Strona główna 112 Jechał mimo sądowego zakazu. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany

Jechał mimo sądowego zakazu. Podczas kontroli okazało się, że jest poszukiwany

0

W zakładzie karnym zakończył swoją podróż 19-latek, który został zatrzymany przez policjantów ze Świebodzic. Mężczyzna nie tylko zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale dodatkowo był poszukiwany celem odbycia kary więzienia.

11 sierpnia w godzinach wieczornych, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Świebodzicach patrolujący teren miasta zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Ford. 19-latek nie posiadał przy sobie blankietu prawa jazdy. Jak się okazało ma czynny do czerwca 2028 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że to nie jedyne co mężczyzna ma na sumieniu.

19-latek był poszukiwany do odbycia kary trzech miesięcy pozbawienia wolności. Został zatrzymany i najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym – wskazuje rzecznik KPP Świdnica. Mężczyzna odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, za co grozi mu nawet do 5 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

/KPP Świdnica, opr. mn/