Strona główna Temat dnia Jak dobrać idealny materac? Bezpłatna konsultacja fizjoterapeuty w Świdnicy!

Jak dobrać idealny materac? Bezpłatna konsultacja fizjoterapeuty w Świdnicy!

0

Sen jest niezwykle istotny dla naszego zdrowia, utrzymania dobrej kondycji i samopoczucia. Jego jakość w dużej mierze zależy także od właściwego materaca. Jak zadbać o zdrowy sen? Który materac będzie dla nas najlepszy?

Podczas snu nasz organizm ma możliwość intensywnej regeneracji zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Dlatego tak ważne jest, by nie zaniedbywać tego aspektu naszego życia. Zaburzenie snu czy bezsenność może wynikać z wielu czynników – jak chociażby stres, zła dieta czy codzienne nawyki. Problemy może powodować także sam materac, który jedynie pogarsza jakość naszego odpoczynku.

Jaki materac wybrać?
Każdy organizm jest inny. Wybierając materac należy więc wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Istotne jest przede wszystkim dopasowanie podłoża do naszej wagi, wzrostu, budowy ciała, stanu naszego zdrowia czy wieku. Prawidłowo dobrany materac powinien bowiem zapewniać nam odpowiednie podparcie i swobodną zmianę pozycji, a także niwelować dolegliwości jak chociażby ból kręgosłupa czy alergię. Wygodny i dobrze dopasowany materac to gwarancja zdrowego i wartościowego snu.

Twardy czy miękki materac?
Dobrze dobrany materac dostosowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, nie powodując niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. Zbyt twardy materac będzie bowiem wywierać nacisk na poszczególne partie ciała, utrudniając swobodny przepływ krwi. Materac zbyt miękki natomiast spowoduje nienaturalne wyginanie kręgosłupa i dodatkowo go obciąży. Decydując się na zakup materaca powinniśmy więc zachować równowagę, czyli wybrać materac nie za twardy ani nie za miękki – dopasowany do naszego organizmu i potrzeb. Warto w tej kwestii poradzić się specjalisty, który uwzględniając indywidualne preferencje pomoże wybrać komfortowy materac.

Jakość materaca ma znaczenie
Przy kupnie materaca warto postawić także na wysoką jakość produktu, posiadającego również atesty bezpieczeństwa. Dobrze wykonany materac pozwoli cieszyć się nam komfortem snu przez wiele lat. Jedną z największych Dolnym Śląsku ofert materacy możemy znaleźć w Centrum Sypialnioland.pl w Świdnicy.

Sklep w Świdnicy oferuje najróżniejsze rodzaje materacy – od kieszeniowych, przez piankowe, lateksowe, kokosowe po bonelowe, termoelastyczne i wysokoelastyczne. W świdnickim salonie można obejrzeć i wypróbować ponad 40 wysokiej jakości, komfortowych modeli! Wśród nich znajdziemy najbardziej znane i renomowane marki, jak chociażby Hilding, Bedding, Curem, Perdormire czy absolutnego lidera w produkcji materacy – M&K FOAM Koło, którego Sypialnoland.pl jest autoryzowanym dystrybutorem.

Sklep daje też możliwość wymiany materaca w ciągu 100 dni od jego zakupu. W tym czasie możemy wypróbować go w domu. Jeśli okaże się, że model nie spełnił naszych oczekiwań, to bez problemu i bezpłatnie można go wymienić na inny.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji fizjoterapeuty!
Centrum Materacy i Łóżek Sypialnioland.pl w Świdnicy w najbliższym czasie zaprasza na bezpłatną konsultację z fizjoterapeutą w zakresie doborze materaca. Z porad specjalisty będzie można skorzystać w piątek, 28 sierpnia od godz. 10.00 do 19.00 oraz w sobotę, 29 sierpnia od godz. 10.00 do 16.00. Na konsultacje nie obowiązują zapisy.

Dodatkowo każdy odwiedzający świdnicki salon w tych dniach otrzyma zniżkę w wysokości 20% na wszystkie materace firmy Hilding oraz Curem!

Zadbaj o zdrowy sen i odwiedź Centrum Materacy i Łóżek Sypialnioland.pl w Świdnicy – ul. Szarych Szeregów 22, Świdnica (budynek Dekorii, piętro I)

Więcej o ofercie sklepu dowiesz się na: https://sypialnioland.pl/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułSparingowa porażka biało-zielonych z ligowym rywalem [FOTO]
Następny artykułBiskup Mendyk uroczyście obejmie władzę nad diecezją. Ogłoszono termin ingresu