Strona główna Sport Jeździectwo Holendrzy prowadzą w Pucharze Narodów

Holendrzy prowadzą w Pucharze Narodów

0

Reprezentacja Holandii uzyskała najlepszy rezultat w rozegranych w piątek dwóch próbach jeździeckiego triatlonu: ujeżdżenia i skoków przez przeszkody w konkursie Pucharu Narodów w WKKW. Polacy znajdują się na czwartej lokacie.

Merel Blom na klaczy Ceda N.O.P., Laura Hoogeveen na Wicro Quibus N.O.P., Raf Kooremans na Dimitri N.O.P. oraz Jordy Wilken na Burry Spirit prowadzenie objęli już po ujeżdżeniu. Najlepszy wynik w ekipie i trzecia lokata w klasyfikacji indywidualnej należy do Merel Blom. Drugą pozycję drużynowo zajmują Niemcy, a trzecią Austriacy. W konkursie rywalizuje pięć ekip.

W klasyfikacji indywidualnej prowadzi Ingrid Klimke na koniu SAP Hale Bob OLD. Niemka nie straciła pozycji liderki po ujeżdżaniu, nawet gdy jej bagaż punkowy zasiliły punkty karne za zrzutkę na parkurze. – Jestem bardzo zadowolona, szczególnie z Bobby’ego. Przypomniał sobie, czego dokonał na tej arenie trzy lata temu i dziś świetnie spisał się w ujeżdżeniu. Podczas próby skoków był podekscytowany i świeży, czuję, że jest gotów na jutrzejszy cross. Asha na czworoboku była trochę spięta, ale później uspokoiła się i również zaprezentowała świetną rundę na parkurze.

Na drugiej pozycji, po udanym występie na czworoboku i czysto przejechanym parkurze, uplasował się Mateusz Kiempa i Lassban Radovix ze stratą zaledwie 1,1 punktu karnego w stosunku do liderki. – Ujeżdżenie i skoki to mocne strony Lassbana, więc dziś liczyłem na niego. Plan został wykonany w stu procentach. Na cross zawsze trzeba mieć „bojowe” nastawienie, oby poszło tak dobrze, jak dzisiaj – mówił Mateusz Kiempa.

W piątek zakończyły się próby ujeżdżenia w trzech i dwóch krótkich gwiazdkach. W obu konkursach prowadzenie obejmuje Niemiec Dirk Schrade, na Casino 80 oraz na klaczy La Duma. W konkursach dwu i trzygwiazdkowym w kategorii juniorów oraz młodych jeźdźców na pierwszych pozycjach uplasowała się Greta Busacker z Niemiec na Scrabble 15 oraz na Coco Maurice 2. Na parkurze rywalizowali także zawodnicy 1*Intro, a najlepszy wynik należy do Niemki Sophie Leube dosiadającej konia Skyjacker 3.

W sobotę i w niedzielę jeźdźcy będą rywalizowali w próbie terenowej i skokach przez przeszkody. Zmagania można śledzić on-line na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl

/SHT, FOTO: Leszek Wójcik/

Poprzedni artykułSpacerowicz w potoku, dziwna substancja w Bystrzycy i podrzucone śmieci. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułLikwidacja stanowisk kierowniczych i reorganizacja w żarowskim magistracie. „Oszczędności postanowiliśmy zacząć od siebie”