Strona główna 0_Slider Giełda staroci powróciła na świdnicki Rynek!

Giełda staroci powróciła na świdnicki Rynek! [FOTO/VIDEO]

1

Prawdziwe tłumy przyciągnęła na świdnicki Rynek sierpniowa giełda staroci, numizmatów i osobliwości. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, do centrum powrócili kolekcjonerzy, łowcy okazji i miłośnicy rzeczy, których w sklepach kupić już nie można.

Świdnicka giełda staroci od prawie 50 lat gromadzi w każdą pierwszą niedzielę miesiąca tłumy świdniczan oraz przyjeżdżających z całego Dolnego Śląska poszukiwaczy przedmiotów dziwnych i unikalnych. Z uwagi na pandemię koronawirusa funkcjonowanie giełdy zostało na kilka miesięcy zawieszone.

2 sierpnia raj dla poszukiwaczy przedmiotów dziwnych i unikalnych powrócił do centrum miasta. Ze względów bezpieczeństwa wprowadzono jednak wymóg zakrywania ust i nosa przez sprzedających, zakładania przez nich rękawiczek ochronnych oraz posiadania płynu dezynfekującego, z którego może skorzystać klienci. Organizatorzy zaapelowali również o zachowywanie dystansu minimum 1,5 metra między odwiedzającymi giełdę, noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk oraz niegrupowanie się.

Targ staroci z reguły trwa do godziny 13.00. Dla tych, którzy nie zdążą przygotowaliśmy krótki, wirtualny spacer.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn