Strona główna 0_Slider Gdzie się zapodziały ławki z trasy rowerowej?

Gdzie się zapodziały ławki z trasy rowerowej?

4

Dwa lata temu do użytku została oddana trasa pieszo-spacerowa nad rzeką Bystrzyca wzdłuż ulicy Nadbrzeżnej. W skład inwestycji weszło również urządzenie miejsc do odpoczynku z ławkami stojakami. W jednym z takich miejsc zostały tylko śruby.

Ciągi pieszo rowerowe powstały w latach 2017/18 wzdłuż ulicy Kopernika, co kosztowało 2,2 miliona złotych; wzdłuż ulic Kazimierza Odnowiciela i Łukasińskiego (2,3 mln złotych) oraz ścieżki wraz z chodnikami na osiedlu Zawiszów (1,4 mln zł). System połączyła dodatkowa kładka na rzeką Bystrzycą miedzy ulicami Wodną i Kopernika. Odcinek trasy na ul. Nabrzeżnej kosztował 612 tysięcy złotych. Inwestycje były dofinansowane ze środków unijnych.

Jeden z mieszkańców Świdnicy zauważył, że zniknęły ławki z ul. Nadbrzeżnej. – Chętnie tutaj zatrzymywaliśmy się podczas przejażdżek. Komu przeszkadzały? – pyta świdniczanin. Odpowiada Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy: W bieżącym roku, na wniosek mieszkańców, dokonaliśmy demontażu jednej ławki zlokalizowanej przy ścieżce rowerowej przy ul. Nadbrzeżnej, na wysokości numeru 21-23. Została ona przestawiona w stronę skweru przy ul. Nadbrzeżnej. Na obecną chwilę nie planujemy zwiększenia ilości ławek we wskazanej lokalizacji.

Nowe ławki pojawiły się  na Alei Brzozowej, wiodącej do cmentarza parafialnego. – Dwie ławki zlokalizowane przy ul. Brzozowej, zostały zakupione i zamontowane w bieżącym roku. Kosz zakupu i montażu jednej ławki wyniósł 1055,61 zł brutto – informuje rzeczniczka.

/red./
Zdjęcia Artur Ciachowski