Strona główna 0_Slider Furia odwołana, Półmaraton pod dużym znakiem zapytania?

Furia odwołana, Półmaraton pod dużym znakiem zapytania?

0

Trwająca pandemia koronawirusa nie oszczędza niestety organizatorów ciekawych i cieszących się dużą popularnością imprez sportowych w Świdnicy. Jaki los czeka w tym roku trzecią edycją biegu przeszkodowego Dabro-Bau Furia Świdnicka i szósty RST Półmaraton Świdnicki?

A jednak….Spotkamy się dopiero w 2021. Jesteśmy po wielu spotkaniach i kilkugodzinnych rozmowach. Wszystkie rozmowy toczyły się wokół panującej sytuacji wywołanej COVID-19 oraz regulacjami prawnymi. Wypracowaliśmy wspólne stanowisko dotyczące organizacji tegorocznej edycji DABRO-BAU Furia Świdnicka 3.0. W związku z istniejącymi obostrzeniami zdecydowaliśmy przenieść 3. edycję na 2021 r. Biorąc pod uwagę bardzo wyraźne wytyczne MS, GIS w zakresie bezpieczeństwa – zarząd AnngellsRun wydał negatywną opinię w sprawie organizacji eventu 5 września w Świdnicy. Obawa związana z COVID-19 w zakresie ewentualnego zarażenia jest zbyt realna. Nie da się zapewnić 100% bezpieczeństwa uczestnikom i organizatorom nawet stosując dezynfekcję części przeszkód i mierzenie temperatury. Mamy świadomość, iż planowane są łagodzenia restrykcji, jednak z rozmachem na jaki zasłużyła 3. edycja nie jesteśmy w stanie jej przeprowadzić w tym roku. Zapraszamy na sezon 2021, który już planujemy. Obserwujcie nas w mediach społecznościowych. Do zobaczenia! – informują organizatorzy biegu przeszkodowego pod hasłem Dabro-Bau Furia Świdnicka.

Niepewna jest także organizacja szóstej już edycji największego biegowego święta w naszym mieście – RST Półmaratonu Świdnickiego. – Biegowi przyjaciele pozwalamy sobie zwracać się do Was w ten sposób, bo jak nigdy wcześniej odczuwamy niezwykle silną więź i potrzebę jednoczenia i wzajemnego wspierania w środowisku. Uwierzcie, że nie ma dnia , kiedy nie analizowalibyśmy obecnej sytuacji związanej ze społecznymi skutkami pandemii. Obserwujemy ją podobnie jak Wy – mamy w tym jednak cel nadrzędny – robiliśmy i będziemy robić wszystko, aby w określonych warunkach móc zrealizować dla Was projekt, jakim jest 6. RST Półmaraton Świdnicki. Nie zaprzestaliśmy przygotowań, czynimy je konsekwentnie, rozważając równolegle koncepcje i warianty, które pozwoliłyby na zorganizowanie biegu w warunkach jak najbardziej zbliżonych do tych, które znacie i za którymi wspólnie tęsknimy. Na dzień dzisiejszy, mimo najszczerszych chęci, nie możemy niczego obiecać, jednak chcemy Was prosić, abyśmy wspólnie poczekali do początku września – czytamy na facebook’owym profilu RST Półmaratonu Świdnickiego. Na ostateczne decyzje, co do ewentualnej organizacji biegu w tym roku musimy zatem jeszcze poczekać około miesiąc.

/MDvR/