Strona główna 0_Slider Festiwal food trucków w Świebodzicach rozpoczęty!

Festiwal food trucków w Świebodzicach rozpoczęty! [FOTO]

0

Kuchnia na kółkach zdobywa coraz więcej zwolenników. Popularne food trucki to dobry pomysł na letnie obiady dla całej rodziny. W tym tygodniu pojazdy gastronomiczne zawitały do Świebodzic, a już za tydzień to świdnicki Rynek stanie się placem dla kuchni z całego świata.

Kucharze z restauracji na kółkach serwują zgromadzonym na świebodzickim rynku mieszkańcom burgery, frytki belgijskie, specjały kuchni orientalnej, piwa rzemieślnicze, świeżą lemoniadę nalewaną prosto z wymyślnie przerobionego Volkswagena Garbusa, a także kurtosze czy yerbę. Poza jedzeniem organizatorzy zadbali również o najmłodszych, dla których przygotowano m.in. bungee, balony z helem czy zaplatanie warkoczyków. 

Festiwal food trucków w Świebodzicach potrwa dzisiaj do godziny 22:00, a także jutro od 12:00 do 21:00. Z kolei za tydzień przyczepy i wozy z jedzeniem z całego świata przyjadą na świdnicki Rynek. W dniach 28-30 sierpnia, w godzinach 12:00-22:00 odbędzie się tradycyjnie Świdnicki Festiwal Smaków Świata. W centrum miasta stanie ponad 20 punktów gastronomicznych, w tym oczywiście uwielbiane przez wielu smakoszy food trucki. W mobilnych restauracjach będziemy mogli zjeść chociażby kultowe hamburgery, włoskie ravioli lub gnocchi, greckie souvlaki z różnych rodzajów mięs czy oryginalne lody tajskie z dodatkiem świeżych owoców i słodkości, a także wiele innych przysmaków z różnych zakątków świata.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/