Strona główna Wydarzenia Darmowy antywirus nie zawsze wystarcza

Darmowy antywirus nie zawsze wystarcza

0

Wykorzystywanie bezpłatnego oprogramowania w celu ochrony komputera lub innego urządzenia podłączonego do Internetu jest rozwiązaniem wybieranym szczególnie przez użytkowników prywatnych. Jednak w pewnych sytuacjach i środowiskach bardzo przydaje się płatna wersja zabezpieczeń. Dlaczego darmowy antywirus nie zawsze wystarcza?

Na czym polega bezpłatna ochrona

Systemy zabezpieczeń wydawane bezpłatnie są podstawowymi wersjami oprogramowania przygotowywanego przez konkretne firmy. Ich okrojone funkcje są ograniczone do podstawowej ochrony i skanowania przestrzeni dyskowej w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania. Umożliwiają również przenoszenie zainfekowanych plików do kwarantanny. Jednak takie programy pozbawione są często pomocy technicznej ze strony producenta. Wszelkie wątpliwości czy problemy wynikające z instalacji, czy funkcjonowania można szukać w społeczności użytkowników.

Bezpłatne odpowiedniki wersji Premium w ogromnej większości nie są w stanie z nimi konkurować na polu wsparcia technicznego i jakości ochrony. Są wyposażone w podstawowe sposoby wykrywania i zwalczania zagrożeń i nie posiadają zaawansowanych i niezbędnych do pełnej ochrony funkcji. To jeden z powodów, dla których darmowy antywirus nie zawsze wystarcza. Co jeszcze przemawia za rozbudowanymi płatnymi wersjami?

Bitdefender zaleca pełną ochronę

Istnieje kilka bardzo istotnych rozwiązań zarezerwowanych dla najlepszych płatnych wersji systemów antywirusowych. Przede wszystkim chodzi o ochronę w czasie rzeczywistym podczas przeglądania stron internetowych i wykorzystywania poczty. Oczywiście niektóre wersje bezpłatne również je posiadają, jednak ochrona Premium oferuje powstrzymywanie instalacji złośliwego oprogramowania na komputerze. Nie ma wtedy konieczności usuwania go z jednostki.

Kolejnym ważnym wyposażeniem jest ochrona bankowości elektronicznej. W dzisiejszych warunkach wykonywanie przelewów elektronicznych i obsługa konta osobistego czy firmowego stały się codziennością. Bitdefender umożliwia ochronę przed ingerencją złośliwego oprogramowania przez wykorzystywanie bezpiecznej przeglądarki lub wprowadzenie mechanizmu kontrolującego połączenie sieciowe.

Kolejną korzyść można odnieść z takich funkcji jak firewall, skaner podatności, optymalizacja systemu, czy kontrola rodzicielska. W zależności od preferencji są one mniej lub bardziej użyteczne. I to właśnie osobiste wymagania co do programu antywirusowego powinny motywować do wyboru poziomu zabezpieczeń. Nie da się ukryć, że darmowy antywirus nie zawsze wystarcza, ale też nie jest on rozwiązaniem nieodpowiednim dla pewnej grupy użytkowników.

Najlepsze zabezpieczenia od Bitdefender

Aby wyposażyć swój osobisty komputer, miejsce pracy lub sieć firmową w najlepsze rozwiązania zabezpieczające warto skorzystać z nagradzanych propozycji. Stanowią one skuteczną ochronę w obliczu stale rosnącej liczby złośliwego oprogramowania. Bezpłatny antywirus nie zawsze ochroni przed wpływem złośliwego oprogramowania czy atakiem ze strony osób trzecich. Jest to szczególnie ważne w firmach, gdzie przechowuje się i przetwarza wiele poufnych danych.

/artykuł sponsorowany/