Strona główna Sport Piłka nożna Znakomity weekend naszej młodzieży

Znakomity weekend naszej młodzieży

0

Po dwa okazałe zwycięstwa sięgnęły w miniony weekend młodzieżowe zespoły piłkarskie Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Juniorzy młodsi ograli na wyjeździe Ślęzę Wrocław, trampkarze rozbili grającą na własnym terenie Miedź Legnica. 

Juniorzy młodsi Polonii-Stali dowodzeni przez trenera Grzegorza Borowego mierzyli się z reprezentantem ligi dolnośląskiej – Ślęzą Wrocław. Biało-zieloni przeważali i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo, wygrywając na wyjeździe 4:1. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się jeden z zawodników testowanych, Mateusz Solarz, Jakub Solarz i Emil Gliwa. W kolejnym sparingu nasi zawodnicy zaprezentują się na tle innego rywala z ligi dolnośląskiej – Lechii Dzierżoniów. Do pojedynku dojdzie w niedzielę na boisku rywala.

Ślęza Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 1:4

Skład: Doliński, zawodnik testowany, Ratajczak, Bujak, Staroń, M. Solarz, J. Solarz, Gliwa, Migas, Michta, zawodnik testowany oraz Jesionka, Szewczyk i 2 zawodników testowanych.

Jeszcze pewniej zwyciężyli trampkarze Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Piotra Krygiera nadspodziewanie łatwo ograli na wyjeździe drużynę z I ligi wojewódzkiej trampkarzy – Miedź Legnica. Biało-zieloni wygrali w Legnicy 7:1, a łupem bramkowym podzielili się: Mateusz Duda (3), Igor Malinowski (2), Hubert Lipiński i Patryk Paliński. Do kolejnej sparingowej potyczki dojdzie w najbliższą sobotę. O godz. 11.00 na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podejmiemy Akademię Piłkarską Dzierżoniów.

Miedź Legnica – Polonia-Stal Świdnica 1:7

Skład: Bereś, Paliński, Sauter, Nowak, Holband, Pawlik, Korab, Duda, Zaczyński, Jarosz, Król oraz Janas, Sztabiński, Cybruch, Szachniewicz, Kindel, Malinowski, Lipiński.

/MDvR/