Strona główna Kultura Festiwal „Strzegom A Cappella” pod koniec sierpnia

Festiwal „Strzegom A Cappella” pod koniec sierpnia

0

Już wkrótce w strzegomskiej bazylice zabrzmi muzyka klasyczna w mistrzowskim wykonaniu.

W dniach 28, 29 i 30 sierpnia 2020 r. zapraszamy na festiwal Strzegom A Cappella. Będzie to trzydniowe forum najbardziej uznanych zespołów wokalnych w Bazylice Mniejszej w Strzegomiu, perle śląskiego gotyku wpisanej na listę Pomników Historii, jednym z najpiękniejszych zabytków gotyckich w Polsce. W bieżącym roku dla publiczności wystąpią najlepsze, polskie zespoły wokalne, jak Capella Cracoviensis, Chór Polskiego Radia i Chór Narodowego Forum Muzyki. W kolejnych dwóch latach do Strzegomia zawitają nie mniej znakomite zespoły z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii i Belgii – wyliczają przedstawiciele Strzegomskiego Centrum Kultury, będącego realizatorem projektu.

Festiwal objęty został patronatem medialnym TVP Kultura oraz Programu II Polskiego Radia, a wydarzenie dofinansowane zostało przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2020-2022 kwotą 150 000 zł.

Organizatorzy nie ukrywają, że liczą na to, iż trzydniowe forum gwiazd muzycznych w Strzegomiu promowane w ogólnopolskich mediach oraz poprzez kanały promocji Festiwalu Bachowskiego w Świdnicy zachęci publiczność z całej Polski i z zagranicy do przyjazdu do Strzegomia na weekend, zwiedzania nie tylko Bazyliki, ale także pozostałych zabytków miasta oraz podróży krajoznawczych po Dolnym Śląsku.

/UM Strzegom, opr. mn/