Strona główna 0_Slider Rywalizacja siatkarska na piasku trwa

Rywalizacja siatkarska na piasku trwa [FOTO]

0

Słońce, piasek, rywalizacja i doping płynący z terenów okalających plażowe boiska. II Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej stał się faktem. Tym razem do rywalizacji „na piasku” przystąpiło 21 zespołów mieszanych. Walka o wygraną potrwa do późnego popołudnia. 

W niedzielnym turnieju z cyklu Otwartych Turniejów Siatkówki Plażowej organizatorzy musieli wprowadzić pewne ograniczenia związane z epidemią. Z tego względu nie było oficjalnego otwarcia połączonego z odprawą, a rozgrzewający się zawodnicy dbali o zachowanie dystansu. To wszystko nie odstraszyło jednak siatkarzy-amatorów, którzy po raz kolejny w dużej liczbie zgłosili się do rywalizacji.

Przypomnijmy, że podczas I Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej na starcie rywalizacji stanęło aż 36 par męskich i 27 drużyn kobiecych. Był to rezultat przeszło dwukrotnie lepszy niż miało to miejsce podczas poprzednich sezonów. W niedzielę mimo, że organizatorzy ponownie musieli wprowadzić pewne ograniczenia związane z epidemią to nie odstraszyło to siatkarzy-amatorów, którzy w miksowych zespołach rozegrali swoje spotkania. W sumie do walki o nagrody rzeczowe włączyło się 21 zespołów mieszanych. Zawodnicy w fazie grupowej grają system brazylijskim do dwóch przegranych meczów. Z kolei w strefie medalowej organizatorzy zaplanowali rozegranie przez każdą parę dwóch setów do piętnastu punktów.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykuł138 śmiertelnych wypadków na terenie kraju od początku wakacji. Policja apeluje o bezpieczną jazdę
Następny artykułJuż ponad 40 tys. zakażonych koronawirusem w Polsce. Brak nowych przypadków w powiecie