Strona główna 112 Przyłapani z narkotykami

Przyłapani z narkotykami

0

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

W trakcie przeszukania mieszkania należącego do 23-letniego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w pokoju w plecaku woreczki strunowe z zawartością białego proszku, suszu w kolorze szaro-zielonym oraz 3 tabletek koloru jasnozielonego. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się iż, zabezpieczona biała substancja to amfetamina,  susz szaro-zielony to marihuana, a zabezpieczone tabletki to tabletki ekstazy.
Nielegalny towar trafił do depozytu, natomiast 23-latek do policyjnego aresztu. Mieszkaniec powiatu świdnickiego w sprawie usłyszał  już zarzuty, teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.
W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
/Źródło KPP w Świdnicy/