Strona główna 112 Przed sąd za wypalanie kabli, z mandatem za niewłaściwe parkowanie przed targowiskiem....

Przed sąd za wypalanie kabli, z mandatem za niewłaściwe parkowanie przed targowiskiem. Interwencje straży miejskiej

0

Od 26 czerwca do 2 lipca świdnicka Straż Miejska przeprowadziła 187 interwencji. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

26 czerwca 2020 roku o godz. 12.12 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania śmieci w jednej z altanek za kościołem przy ulicy Rolniczej. Przybyli na miejsce strażnicy stwierdzili, że w piecyku typu „koza” była wypalana izolacja miedzianych przewodów elektrycznych. Mężczyzna, który popełnił wykroczenie odmówił przyjęcia mandatu. Za swój czyn będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy. Grozi mu kara grzywny do 5000 złotych.

29 czerwca 2020 roku o godz. 15.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego dotyczące udzielenia pomocy w przeniesieniu chorego do karetki z mieszkania przy ulicy Saperów. Strażnicy udzielili pomocy i pacjent bezpiecznie trafił do szpitala.

29 czerwca 2020 roku o godz. 16.25 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące spalania odpadów w beczce na terenie posesji przy ulicy Jarzyny. Tym razem strażnicy nie potwierdzili zgłoszenia. Na miejscu zastali grupę osób siedzących przy grillu, w którym znajdował się wyłącznie węgiel drzewny. Być może zgłaszającego zmylił zapach spalanej płynnej podpałki.

1 lipca 2020 roku o godz. 11.53 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na chodniku przed wejściem do marketu przy ulicy Strzegomskiej. Na miejscu patrol straży miejskiej zastał znanego z wcześniejszych interwencji mężczyznę, który był po spożyciu alkoholu. Sprawę zakończono mandatem karnym, a sprawca oddalił się do miejsca pobytu,

2 lipca 2020 roku o godz. 7.00-13.30 patrol straży miejskiej prowadził działania w rejonie targowiska przy ulicy Mieszka I. Strażnicy zachęcali osoby nie stosujące się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Podejmowano również interwencje w stosunku do kierowców niestosujących się do przepisów w zakresie parkowania w rejonie targowiska. Nałożono 1 mandat karny, kilku kierowców upomniano.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/