Strona główna Wydarzenia Pojemniki do segregacji na odpady, jakie wybrać?

Pojemniki do segregacji na odpady, jakie wybrać?

0

Pojemniki do segregacji w kuchni powinny znaleźć swoje miejsce w każdym domu. Jest to pomieszczenie, w którym „produkuje się” najwięcej śmieci. Każdy mieszkaniec powinien mieć świadomość, że sortowanie odpadów ma niemały wpływ na środowisko naturalne i ta niewymagająca czynność może polepszyć stan naszego ekosystemu. Aby to zadanie ułatwić i sprawić, że sortowanie wejdzie w nawyk warto zainwestować w kosze na śmieci, które będą odpowiedzią na potrzeby domowników.

Na rynku znajdują się pojemniki na odpady do kuchni, które są różnej pojemności, wielkości, odróżniają się sposobem montażu lub możliwością ich ustawienia. Można wybierać między różnymi materiałami, z jakich zostały wykonane, a także wziąć pod uwagę wizualne aspekty koszy. Dlatego warto mieć na uwadze na przykład linię Sort&Go marki Brabantia, która swoje produkty zaprojektowała z myślą o wyposażeniu każdej kuchni.

Kolorowe pojemniki – stwórz własny system sortowania odpadów
Kolekcja Sort&Go świetnie nadaje się do stworzenia własnego sposobu na segregowanie śmieci. Pojemniki na śmieci do kuchni z tej serii bardzo przypominają klasyczne kubły zewnętrzne, a to może sprawić, że sortowanie stanie się jeszcze łatwiejsze. Dlaczego? Ponieważ dzięki różnym kolorom koszy można odpowiednio zaadaptować je do tych, które są przeznaczone do konkretnych odpadów. W dużym uproszczeniu – do czarnych pojemników wyrzuca się odpady zmieszane, żółte pojemniki przeznaczone są do tworzyw sztucznych, w niebieskich pojemnikach ląduje papier, a zielone przydzielone są do szkła. Posiadając w swojej kuchni pojemniki o odpowiednich kolorach z łatwością będzie można utrwalić swoją wiedzę o segregowaniu śmieci. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić w kuchni kosze jednobarwne lub nawet pojedynczy w kosz, który ze względu na kolor może zmienić oblicze kuchni i ożywić pomieszczenie. Stworzenie kolekcji było bardzo przemyślane, dzięki różnym wielkościom oraz pojemnościom (od 3 do 25 litrów) kosze swoje miejsce znajdą zarówno w małych jak i większych kuchniach. Wykonanie pojemników z wysokiej jakości tworzywa sztucznego sprawia, że są bardzo wytrzymałe i będą długo spełniać swoją rolę.

Pojemnik na odpady do kuchni: dodatkowe zalety kolekcji „Sort&Go”
Wszystkie wolnostojące pojemniki na śmieci do kuchni zostały wyposażone w funkcję Easy Fix, za pomocą, której kosz na odpady można powiesić na ścianie, meblach kuchennych lub po wewnętrznej stronie szafki. Pojemniki posiadają pokrywę, która przysłania zawartość kosza, co sprawia, że użytkowanie go staje się bardziej higieniczne oraz zapobiega wydobywaniu się z kosza nieprzyjemnych zapachów. Wnętrze zaprojektowane jest w ten sposób, aby worki na odpady nie wystawały na zewnątrz, co poprawia estetykę pojemnika. Uniwersalny wygląd i małe pojemności koszy, sprawiają, że swoją rolę idealnie będą spełniać również w łazience. Przy tych wszystkich zaletach trzeba zaznaczyć, że stworzona kolekcja jest bardzo przystępna cenowo.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułLekarz radzi: Zwierzaki w upał
Następny artykułZgubiono czerwony portfel