Strona główna 0_Slider Po pijaku dokonał rozboju na stacji benzynowej. Grozi mu do 12 lat...

Po pijaku dokonał rozboju na stacji benzynowej. Grozi mu do 12 lat więzienia

25

Nadmiernym spożyciem alkoholu tłumaczył swoje działania 35-latek, który w grudniu ubiegłego roku napadł na stację benzynową w Mokrzeszowie i poważnie poturbował pracownicę. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Do rabunku doszło 9 grudnia, około godziny 3.30 nad ranem. – Na stację benzynową w Mokrzeszowie przyszedł człowiek, który miał założony na głowę kaptur. Będąc w środku, użył wobec pracownicy obsługującej stację przemocy, zażądał wydania pieniędzy, zrobił jej krzywdę, przewrócił ją, spowodował u niej obrażenia ciała, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy i uciekł z tej stacji – mówił Marek Rusin z Prokuratury Rejonowej w Świdnicy. 34-letni wówczas mężczyzna miał szarpać kobietę i ją kopać, a także spowodował jej upadek, w wyniku którego pracownica doznała poważnego uszkodzenia kolana. Mężczyzna zbiegł, zabierając około 2400 złotych.

Sprawcę rozboju zatrzymano dzień później. Okazał się nim Grzegorz H. z Mokrzeszowa, który w przeszłości był już karany za kradzieże i miał na swoim koncie wyroki. – Został przesłuchany w charakterze podejrzanego i przyznał się do tego czynu. Wyjaśniał, że wcześniej spożywał alkohol, był pijany i z uwagi na dużą ilość wypitego alkoholu nie wiedział co robi – tłumaczył Rusin. Świdnicka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi. Grzegorzowi H. grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

/mn/

Poprzedni artykułKolejny dzień z pogodowym ostrzeżeniem. IMGW prognozuje burze z gradem
Następny artykułSzedł pieszo autostradą. 35-latek ze Strzegomia podróż zakończył w areszcie