Strona główna 0_Slider Pielgrzymka diecezji świdnickiej wyruszyła na Jasną Górę. Symboliczna forma z uwagi na...

Pielgrzymka diecezji świdnickiej wyruszyła na Jasną Górę. Symboliczna forma z uwagi na pandemię [FOTO/VIDEO]

67

W piątek w drogę na Jasną Górę wyruszyła XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej. W tym roku z uwagi na pandemię koronawirusa, a także w trosce o bezpieczeństwo uczestników, przybrała ona formę symboliczną. Pielgrzymi trud podjęli księża i służby porządkowe.

Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów postanowiliśmy, że XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter. W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi – poinformował pod koniec czerwca biskup świdnicki Marek Mendyk.

Główny nurt XVII diecezjalnej pielgrzymki wyruszył na Jasną Górę 31 lipca, po mszy w katedrze świdnickiej. – Mimo że my nie możemy wyruszyć razem, jak w minionych latach, nie czujmy się zwolnieni z trudu pielgrzymowania. Podejmijmy go w formie duchowej poprzez intensywną modlitwę, wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy także do fizycznego udziału w spotkaniach poszczególnych grup pielgrzymkowych – zachęcał bp Mendyk. – Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu.

/mn/