Strona główna 0_Slider Oddaj krew, zyskaj KrwioKartę. Akcja poboru już w czwartek!

Oddaj krew, zyskaj KrwioKartę. Akcja poboru już w czwartek!

0

Już jutro można będzie się w Świdnicy podzielić najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. Zbiórka, organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha, wraca do budynku dawnego gimnazjum nr 1 przy ul. Kozara-Słobódzkiego 21 w Świdnicy. Na dawców czeka dodatkowy bonus.

Ze względu na wybory parlamentarne przez ostatnie kilka tygodni krew była pobierana w krwiobusie, który przyjeżdżał do Świdnicy w czwartki. dzień akcji pozostaje niezmienny, ale jutro zespół RCKiK czeka na Osiedlu Młodych. Pobór organizowany w budynku dla dawców jest znacznie wygodniejszy.

Bardzo liczymy na świdniczan. Są wakacje, tradycyjnie mamy ogromne braki w naszych zasobach krwi – mówi Natalia Kozdrowiecka, specjalistka ds. promocji krwiodawstwa. Tym razem zespół przywozi ze sobą dodatkowy bonus. – Naszym stałym dawcom rozdajemy tzw. KrewKarty, czyli karty informujące o grupie krwi. W tej chwili taką kartę otrzyma każdy, kto odda krew, nawet, jeśli zrobi to pierwszy raz. Są bardzo przydatne, gdy na przykład ulegniemy wypadkowi i jest potrzebna szybka transfuzja krwi. Taka karta jest dla lekarzy wiarygodnym dokumentem i nie trzeba przeprowadzać dodatkowego badania, ustalającego grupę krwi. To ogromnie skraca czas i może uratować życie. Lekarze nie biorą pod uwagę grup krwi zapisanych na breloczkach, bransoletkach czy koszulkach.

Pobór krwi 23 lipca potrwa od 9.00 do 13.00.

/asz/