Strona główna Wydarzenia Mobilizują się dla małej Tosi. Charytatywny piknik już za niecały miesiąc

Mobilizują się dla małej Tosi. Charytatywny piknik już za niecały miesiąc

0

Z ogromnym odzewem spotkał się apel o finansową pomoc dla rodziny Tosi Popławskiej z Gdyni. U 19-miesięcznej dziewczynki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni. Trwa zbiórka na kosztowną terapię genową. Organizowane są również charytatywne pikniki i festyny. Jeden z nich odbędzie się 9 sierpnia w podświdnickiej Krzyżowej.

U naszej córeczki wykryto SMA typu 2 – potworną chorobę, która sprawia, że każdego dnia umierają jej mięśnie – najpierw te odpowiedzialne za poruszanie, a później te, dzięki którym Tosia oddycha, a jej serduszko bije – mówią rodzice dziewczynki. Do niedawna wydawało się, że dziewczynka będzie wymagała leczenia w Stanach Zjednoczonych, co wraz z pobytem wiązałoby się z wydatkiem sięgającym ponad 10 mln złotych. Nadzieję przyniosła informacja o możliwości przeprowadzenia terapii w Polsce – w szpitalu w Lublinie.

Leczenie nie jest jednak refundowane, dlatego o pokrycie kosztów (około 9 mln złotych) musi zadbać rodzina. Z tego powodu za pośrednictwem fundacji Siepomaga zorganizowana została zbiórka, za pośrednictwem której uzbierano już ponad 3,7 mln złotych.

Nie brak też innych inicjatyw mających na celu wsparcie dziewczynki i jej rodziny, organizowanych przez życzliwe osoby. Jedną z takich akcji będzie charytatywny piknik, który odbędzie się 9 sierpnia w Krzyżowej.

/opr. mn/

Poprzedni artykułScentralizowany DORD zamiast istniejących WORD-ów?
Następny artykułChciał wyrwać korzeń, odnalazł pruską szablę. Niecodzienne znalezisko w Świebodzicach [FOTO]